Przyszli lekarze na razie zostają na zajęciach w Collegium Medicum
Zajęcia praktyczne na 7 wydziałach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą się odbywać, pomimo panującej pandemii. Taką decyzję podjęły władze uczelni.
Dotyczy ona studentów kierunków medycznych, którzy, bez praktyki, nie mogą zdobyć wymaganych umiejętności - poinformował rzecznik uczelni, dr hab. Marcin Czyżniewski.
– Nie będziemy likwidować czy zawieszać zajęć klinicznych na ostatnich latach kierunku lekarskiego, położnictwa, pielęgniarstwa, ratownictwa czy fizjoterapii, one są niezbędne do uzyskania uprawnień zawodowych, ale będziemy musieli brać sytuacje epidemiczną jaka jest w szpitalu i bezpieczeństwo zarówno naszych studentów i personelu oraz pacjentów – powiedział dr hab. Marcin Czyżniewski.
Na razie nie wiadomo, z jaką częstotliwością studenci będą badani pod kątem koronawirusa. Obecnie pracują w mniejszych grupach. Na zajęciach obowiązują także rygorystyczne przepisy sanitarne. Uczelnia nie wyklucza, nadrabiania ewentualnych zaległości, nawet w czasie wakacji.
Zobacz także
W taki upał na szczepienie? Czemu nie! Toruńskie punkty czekają
2021-06-20, 09:50Specjalne punkty szczepień przygotowano na weekend 19-20 czerwca w Centrum Handlowym PLAZA i w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie mogą zaczepić się również nastolatkowie powyżej 12 roku życia. Nie potrzebna jest wcześniejsza rejestrac… Czytaj dalej »
Dr Rajewski: w upały nie ma przeciwskazań do szczepienia bądź jego odwlekania
2021-06-18, 08:38- Pogoda nie powinna stanowić przeciwskazania do szczepienia, do jego zaniechania czy odwlekania. Upały też nie są takim przeciwskazaniem. Najlepsza jest taka szczepionka przeciw COVID-19, którą przyjmiemy jak najszybciej - podkreśla… Czytaj dalej »
Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu
2021-06-17, 10:13TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu jest wymagany w danym kraju. Proces diagnostyczny trwa zaledwie sześć godzin… Czytaj dalej »
Trwa pierwszy szczepionkowy weekend we Włocławku - jedną dawką
2021-06-11, 14:20Wszyscy chętni mieszkańcy Włocławka i okolicznych miejscowości od piątku do niedzieli (11 - 13.06.) będą mogli skorzystać ze szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez wcześniejszej rejestracji. Czytaj dalej »
Stres medyków podczas pandemii COVID-19: finał badań w Bydgoszczy
2021-06-09, 14:00- Lęk, brak zaufania w przekaz medialny, poczucie bezradności wobec niemożliwości pomocy pacjentowi - takie emocje odczuwali medycy podczas pandemii COVID-19 - wynika z badań, prowadzonych przez naukowców Collegium Medicum UMK w Byd… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590