Dializy dla niezakażonych kontynuowane w szpitalu w Grudziądzu
Stacje dializ w grudziądzkim szpitalu nie zostaną zamknięte dla niezarażonych pacjentów.
Chorzy dializowani w lecznicy w dalszym ciągu będą przyjmowani w tej placówce. – Nie pozwolimy na to, aby musieli szukać innych ośrodków w Polsce narażając swoje zdrowie i życie – zapewnia dyrektor szpitala Maciej Hoppe.
– Chcę uspokoić wszystkich pacjentów oraz ich rodziny i zapewnić, że wszyscy oni znajdą dalej pełną opiekę i świadczenia tak jak do tej pory w naszej stacji. Wypracowaliśmy rozwiązanie pozwalające na pozostawienie tych pacjentów i dalsze dializowanie – dodał Maciej Hoppe.
Obawa pacjentów przed zamknięciem stacji dializ wynika z tego, że grudziądzki szpital stał się lecznicą koordynacyjną.
Zobacz także
Ratowała ludzi i sama się zaraziła. Upamiętnienie zmarłej pielęgniarki w Toruniu
2020-05-18, 12:28Marszałek regionu zapowiedział wniosek do dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, by jedna z sal w nowym kompleksie lecznicy na Bielanach nosiła imię zmarłej Katarzyny Zawady. Czytaj dalej »
Restauracje, bary i kawiarnie znowu otwarte! Tęsknimy za normalnością [wideo]
2020-05-18, 09:34Od poniedziałku restauracje i kawiarnie są znowu otwarte dla klientów. Muszą jednak wprowadzić zasadę 1,5 m odległości od krańca blatu jednego stolika do krańca blatu drugiego. W lokalach można korzystać tylko z jednorazowych sztućców… Czytaj dalej »
Raport wieczorny, region: jedna osoba zmarła, 12 ozdrowieńców
2020-05-17, 20:04Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu przekazał informację o zgonie kolejnej osoby chorej na COVID-19. To 87-letnia kobieta, która miała choroby współistniejące. Mamy 12 nowych ozdrowieńców. Czytaj dalej »
Jak grzyby po deszczu wyrastają ogródki przy lokalach gastronomicznych
2020-05-16, 18:15Na toruńskim Starym Mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO wyrastają jak grzyby po deszczu ogródki przy lokalach gastronomicznych. Zdecydowana większość restauracji ruszy już od poniedziałku, 18 maja, albo dzień… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 582 przypadki koronawirusa, 340 ozdrowieńców
2020-05-16, 17:00W województwie kujawsko-pomorskim są 582 potwierdzone laboratoryjnie przypadki koronawirusa - poinformowały służby wojewody. 116 osób przebywa w szpitalach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590