Gawkowski: nie czas na spory, razem jesteśmy na froncie walki z wirusem
Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy, który był dziś gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że nie czas dziś na spory między partyjne, czas na solidarną walkę z epidemią.
– Ja jestem przekonany, że dzisiaj nie jest czas na to byśmy toczyli wojnę polityczną, tylko żebyśmy ratowali zdrowie i życie Polaków. Lewica tak podchodziła i tak będzie podchodzić do sprawy koronawirusa. Ja dostrzegam błędy rządu, chaos, że nawet minister zdrowia mówi, że nie spodziewał się tak wielu przypadków zachorowań, że premier mówi, że bierze za to odpowiedzialność, bo czas został zmarnowany, dobrze, ale dziś trzeba pomagać - wszyscy jesteśmy na tym samym froncie walki z koronawirusem – powiedział Krzysztof Gawkowski.
Posłuchaj całej Rozmowy dnia!
Zobacz także
"Jesteś siedemsetny w kolejce". Czy to film Barei? To komunikat infolinii regionalnego ZUS-u
2020-04-03, 19:21Jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i nie zwariować? Krystyna Michałek z kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS przyznaje, że interesanci masowo korzystają z infolinii. To jednak nie jedyny i nawet nie najszybszy sposób kontaktu… Czytaj dalej »
Śmierć z powodu zatrzymania krążenia w przebiegu obrzęku płuc, ale koronawirusa nie było
2020-04-03, 18:3270-letnia kobieta, która zmarła z powodu nagłego zatrzymania krążenia w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, nie była zakażona koronawirusem - poinformowano w piątek na stronie internetowej placówki. Czytaj dalej »
Zbiórka na środki ochrony dla dwóch klinik Szpitala im. Jurasza. „Brakuje wszystkiego”
2020-04-03, 17:45Pieniądze na środki ochrony osobistej dla zespołów Kliniki Kardiochirurgii oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu im. Jurasza zbierane są na portalu zrzutka.pl. Czytaj dalej »
Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem
2020-04-03, 15:14Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu placówki — poinformował w piątek prezydent miasta Marek Wojtkowski. Czytaj dalej »
Terytorialsi pomagają potrzebującym. Ostatnio nakarmili mieszkańców Nakła
2020-04-03, 14:53Terytorialsi z 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Nakło nad Notecią. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590