Po sekcji zwłok 20 - letniego ucznia, potrzeba kilku dodatkowych badań
Są wyniki sekcji zwłok ucznia Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. - Jej wyniki nie przeczą danym z dokumentacji medycznej, potrzebne będą jednak dodatkowe badania - wyjaśnia Dariusz Bebyn, szef prokuratury rejonowej Bydgoszcz-Północ.
- Z dokumentacji medycznej wynika, że rozpoznano u tego pacjenta wirus SarsCov2, natomiast to, co mogę powiedzieć po sekcji zwłok: jej wyniki nie przeczą danym wynikającym z dokumentacji medycznej. To jest istotne. Makroskopowo nie stwierdzono zapalenia płuc. Pobrano materiał do badań mikroskopowych, mikrobiologicznych, wirusologicznych, a w rezerwie jest także materiał do ewentualnych badań toksykologicznych. Być może dopiero szczegółowe badania dadzą nam odpowiedź na pytanie: jaki był mechanizm tego zgon - mówi Dariusz Bebyn, szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.
Śledczy muszą zatem poczekać na ostateczne wyniki pracy biegłych. Do tego czasu będą m.in. przesłuchiwać świadków, w tym personel medyczny.
20-latek zmarł w minioną niedzielę. Rodzina chłopaka kwestionuje prawidłowość jego leczenia, dlatego złożyła zawiadomienie do prokuratury. Ta zadecydowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.
Zobacz także
Respirator, ambulans i środki ochrony dla szpitali. Pomoc od Lasów Państwowych
2020-03-31, 14:422 miliony złotych przeznaczą Lasy Państwowe na walkę z epidemią koronawirusa. Duża część ogólnopolskiej kwoty - bo 370 tysięcy - to pieniądze od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Czytaj dalej »
Apteka to nie drogeria, ani przychodnia! Nie chodź tam, jeśli nie musisz
2020-03-31, 13:18Kujawsko-pomorscy aptekarze apelują do pacjentów: „Nie przychodźcie bez powodu do apteki'. Da wielu osób w związku z zamknięciem przychodni i sklepów, farmaceuci stali się lekarzami pierwszego kontaktu a apteki drogeriami. Czytaj dalej »
15 bydgoskich strażaków w kwarantannie. Jeden z nich miał styczność z zakażonym
2020-03-31, 10:41Grupa strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy odbywa kwarantannę. We wtorek jednostka będzie dezynfekowana, a od środy zacznie znów normalnie działać. Czytaj dalej »
Prezes Drobeksu: Epidemia to dla nas nic nowego. Jest ciężko, ale działamy
2020-03-31, 10:05- Naszą naczelną ideą jest, by było zachowane bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i by utrzymać produkcję. Na razie to się udaje - mówił Czesław Friszke, prezes Drobeksu w rozmowie z Polskim Radiem PiK. Czytaj dalej »
Najwięcej osób objętych kwarantanną w powiatach świeckim, toruńskim i włocławskim
2020-03-31, 08:02Najwięcej osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim mieszka w powiatach świeckim, toruńskim (z uwzględnieniem Torunia) oraz włocławskim — poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590