Nowe ognisko Covid-19 w DPS w Inowrocławiu. Są też nowe miejsca dla chorych
Wkrótce do szpitali w regionie trafi 89 respiratorów i 49 kardiomonitorów. Poza tym, powstaną kolejne 243 miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem - to dobre wiadomości. Zła wieść jest taka, że mamy kolejne ognisko Covid-19 w domu pomocy społecznej, tym razem w Inowrocławiu.
- Sytuacja jest trudna, ale pod kontrolą - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. - Ostatniej doby stwierdziliśmy 356 nowych przypadków koronawirusa, 370 osób jest w szpitalach, 32 osoby potrzebują wsparcia respiratorowego. Mamy 757 miejsc dostępnych w szpitalach w regionie, co daje nam stabilność i spokój, jeśli chodzi o opiekę nad nowozakażonymi. W Urzędzie Wojewódzkim powstała specjalna linia koordynująca, która kontroluje obieg pacjentów potrzebujących wsparcia.
Wkrótce do szpitali trafi 89 respiratorów i 49 kardiomonitorów. Dzięki temu, a także dzięki dobrej koordynacji pracy służb medycznych i sanitarnych województwa, w powiatowych szpitalach przybędzie 234 miejsca dla koronawirusowych pacjentów.
- Jeśli chodzi o testy, wykonujemy ich przeszło 3 tysiące dziennie. Wymazy są pobierane przez system drive thru, a tych punktów jest 26. Wymazy zlecają POZ - ty, poza tym mamy 17 karetek wymazowych pracujących pod kierownictwem Sanepidu, testy są także wykonywane w laboratoriach szpitali leczących chorych z Covid-19. Laboratoria mamy zabezpieczone, zdarzają się pojedyncze przestoje, ale globalnie sytuacja jest pod kontrolą. Robimy tyle testów, ile potrzeba.
Zła wiadomość jest taka, że w 6 regionalnych domach pomocy społecznej są ogniska koronawirusa. Nowe ognisko pojawiło się w dps-ie w Inowrocławiu. Koronawirusa stwierdzono także w 19 szpitalach.
Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu zamknęła placówkę. W DPS-ie potwierdzono już 32 przypadki zakażenia koronawirusem.
- Chorzy zostali odizolowani od pozostałych osób - powiedział Polskiemu Radiu PiK Artur Kisielewicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu.
Więcej w materiale Michała Zaręby.
Zobacz także
Nitrochem dzieli się ze szpitalem zakaźnym maseczkami ochronnymi. I daje coś jeszcze
2020-04-02, 07:30Zakłady Chemiczne Nitro-Chem w Bydgoszczy przekazały miejscowemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu im. Tadeusza Borowicza tysiąc maseczek ochronnych, a od dwóch tygodni zaopatrują lecznicę w wodę i soki - poinformowała… Czytaj dalej »
Przysięgą Hipokratesa w doktora Tomasza Latosa. Prezydent Bruski pisze do posła
2020-04-01, 22:35Prezydent Bydgoszczy pisze list otwarty do posła Tomasza Latosa. Temat to organizacja wyborów prezydenckich. Zarzutów jest sporo. Główny to data głosowania. Tomasz Latos odpowiada: - Nigdy i nigdzie nie powiedziałem, że wybory bezwzględnie… Czytaj dalej »
Koronawirus: osiem nowych przypadków w regionie. Jeden stan ciężki, ale stabilny
2020-04-01, 21:42Wojewoda kujawsko - pomorski zawiadamia o kolejnych ośmiu osobach zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Łącznie chorują 84 osoby. Czytaj dalej »
Janikowo: zaczęli od masek, teraz dezynfekują całe miasto. I tak do skutku!
2020-04-01, 21:00Ten samorząd jako bodajże pierwszy w kraju (i jedyny?) rozdawał mieszkańcom pakiety ochronne, teraz zainicjował dezynfekcję ulic, parkingów i wejść do klatek schodowych - mowa o Janikowie. Burmistrz Andrzej Brzeziński mówi, że… Czytaj dalej »
Ten prezent osłodzi życie tym, którzy ryzykują życie. Szczególnie teraz - dla nas [zdjęcia]
2020-04-01, 19:22Nie tylko sprzętem ochronnym, maseczkami i rękawiczkami można wspierać w trudnych czasach pandemii służby medyczne, w tym ratowników pogotowia ratunkowego. Ostatnio ratownicy dostali słodycze i owoce. Życie osłodziła naszym bohaterom… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590