Przenoszenie oddziałów. Wydzielenie strefy zakaźniej. Zmiany w szpitalu w Grudziądzu
Trwa reorganizacja grudziądzkiego szpitala. Zmiany polegają na przenoszeniu oddziałów do innych budynków. Zgodnie z decyzją premiera i ministra zdrowia lecznica od kilku dni pełni funkcję szpitala koordynującego w województwie, czyli jest znowu na pierwszym froncie walki z koronawirusem.
Ten dodatkowy obowiązek wymaga wydzielenia część zakaźnej i innych budynków, gdzie przyjmowani będą pacjenci niezarażeni koronawirusem.
Budynek centralny jest od dzisiaj częścią zakaźną. Inne oddziały przeprowadzają się do sąsiadujących budynków.
- Wszelkie budynki, które są wokół otoczenia szpitalnego będą przyjmowały pacjentów niezakaźnych. Przenieśliśmy izolatorium z ulicy Szpitalnej do Ciechocinka. W tamto miejsce czasowo przenosimy zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy oraz oddział opieki paliatywnej. Wykorzystamy wtedy budynek N, w którym ten zakład był do tej pory na oddziały zachowawcze. Budynek od szpitala, gdzie mamy sale hybrydowe będzie zabezpieczał część zabiegową oraz budynek, który do tej pory był dedykowany pacjentom zakażonym, czyli część kompleksu pediatrycznego, będzie świadczyła usługi na rzecz dzieci. Tam też będziemy spotykali się z pacjentkami ginekologicznymi i z pacjentkami, które przyjadą do porodu - powiedział Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu.
W szpitalu przebywa obecnie 141 zarażonych pacjentów. To najwięcej od początku epidemii.
Zobacz także
Kujawsko - pomorskie: co z wyborami uzupełniającymi? Jedne już odwołane
2020-03-28, 14:30Zaplanowane na najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie, w powiecie toruńskim, nie odbędą się - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
Handel w czasie epidemii: tłok na rynku w Fordonie. Kupowanie na pierwszym planie
2020-03-28, 13:08Pogoda kusi, by wyjść na spacer czy na zakupy na pobliskie targowisko. Mimo zakazu większych zgromadzeń mieszkańcy bydgoskiego Fordonu masowo ruszyli na zakupy na miejscowym rynku. Tylko pozornie udaje im się zachować dystans między… Czytaj dalej »
Dzieci z bydgoskiej szkoły muzycznej śpiewają z Czesławem Mozilem [teledysk]
2020-03-28, 11:29'Zostań w domu, wykorzystaj czas na maksa!' podczas epidemii. Do tego zachęcają uczniowie klasy 3B Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy. W trakcie nauki gry na instrumentach stworzyli wspólną piosenkę, a do projektu… Czytaj dalej »
Koronawirus: cztery nowe zakażenia w naszym regionie. Choruje już 37 osób [wideo]
2020-03-28, 09:49W kujawsko-pomorskiem potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 37 osób - poinformował w sobotę (28.03.) rano rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Do tych masek przyłożyli rękę fachowcy z bydgoskiego UTP
2020-03-28, 07:12Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wyprodukuje 1500 przyłbic ochronnych dla służby zdrowia, by wesprzeć sprzętowo w walce z koronawirusem regionalną służbę zdrowia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590