Marszałkowski pakiet antykryzysowy: 145 respiratorów dla szpitali z regionu
145 respiratorów trafi łącznie do 22 szpitali w województwie kujawsko-pomorskim w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Do placówek dotarło do tej pory 67 takich urządzeń.
- 145 to liczba respiratorów, które trafiły już lub są aktualnie dostarczane do szpitali w całym regionie w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. - Sfinansowane przez samorząd województwa respiratory kupują lub już kupiły zarówno duże szpitale specjalistyczne, w tym Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, jak i placówki powiatowe. Z satysfakcją przyjmujemy powrót do zasady szpitali jednoimiennych w rządowej strategii walki z epidemią – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, cytowany w komunikacie.
Z danych Urzędu Marszałkowskiego wynika, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy otrzymało już wszystkie zaplanowane dla niego z tej puli 49 respiratorów. Ośmioma takimi urządzeniami — otrzymanymi z tego pakietu — dysponuje także Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Pięć respiratorów (na 10 przewidzianych) dostarczono już do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, trzy do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, a po jednym do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie i NOVUM-MED sp. z o.o. w Więcborku. Łącznie w szpitalach jest 67 ze 145 respiratorów.
13 takich urządzeń ma trafić do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, który pełni teraz funkcję koordynacyjną w systemie w okresie epidemii. W jego przypadku podpisano już umowę i trwa oczekiwanie na dostarczenie sprzętu. 12 października ma nastąpić podpisanie umowy na dostarczenie 11 sztuk respiratorów do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. W listopadzie 10 respiratorów ma dotrzeć do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy.
W przypadku innych szpitali trwa oczekiwanie na dostawę bądź trwają przetargi lub mają być podpisane umowy albo też złożone zostały zapytania ofertowe (szybka procedura).
Zobacz także
Wdarł się do szpitala, chciał udowodnić, że pandemia to fikcja. Jaki wyrok?
2022-09-08, 09:15W toruńskim Sądzie Rejonowym ma zapaść w czwartek (8 września) wyrok w sprawie Bartosza T. pseudonim „Suweren”. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku wtargnął do szpitala miejskiego w Toruniu ze smartfonem, by udowodnić w mediach… Czytaj dalej »
Koronawirus odstraszał chorych na raka. Teraz Centrum Onkologii ma więcej pacjentów
2022-08-24, 10:09W bydgoskim Centrum Onkologii przybyło pacjentów „popandemicznych”. Trudniejszy dostęp do lekarzy i strach przed pojawianiem się w szpitalach z powodu koronawirusa spowodowały u niektórych chorych opóźnienie w leczeniu. Czytaj dalej »
Dr Paweł Rajewski: Jesienią przekonamy się, czy będzie szósta fala pandemii
2022-05-16, 13:00Był koniec lockdownu i zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Teraz kolejny krok - po dwóch latach walki z COVID-19 w Polsce formalnie kończy się okres epidemii, a zaczyna stan zagrożenia epidemicznego. Czytaj dalej »
Ministerstwo dziękuje służbom i urzędnikom za ofiarną pracę w pandemii
2022-04-20, 18:20Blisko 100 osób z regionu kujawsko-pomorskiego zostało wyróżnionych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Podziękowania dotyczyły ponad 2-letniej walki z pandemią koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 1201 nowych zakażeń, 42 w Kujawsko-Pomorskiem
2022-04-15, 11:35Badania potwierdziły 1201 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 103 ponowne. Zmarły 34 osoby z COVID-19 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590