Covid-19 w kurii biskupiej i urzędzie skarbowym. Gdzie ogniska w regionie
Ostatniej doby potwierdzono 325 zakażeń koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim. Pochodzą z wielu rozproszonych ognisk - m.in. w DPS-ach, szpitalach, ale także w urzędzie skarbowym czy w kurii biskupiej.
Wśród 325 zakażeń zaraportowanych w piątek jest 31 z Włocławka i 18 z powiatu włocławskiego, 25 osób z Inowrocławia, 22 z powiatu inowrocławskiego, 24 z powiatu brodnickiego, 19 z Torunia i 17 z Bydgoszczy. W Grudziądzu i w powiecie aleksandrowskim, które od soboty będą w czerwonej strefie obostrzeń covidowych, zanotowano odpowiednio 17 i 6 nowych przypadków.
W powiecie brodnickim ognisko zakażeń jest w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym. We Włocławku zakażenia są rozproszone i dotyczą m.in. lekarza z oddziału dziecięcego, pielęgniarki z POZ i pracownika kurii biskupiej.
W Bydgoszczy 3 przypadki zakażenia potwierdzono w domu pomocy społecznej. W Toruniu nowym ogniskiem zakażeń jest DPS im. Szumana, gdzie zakażenie potwierdzono u 3 pracowników i 4 pensjonariuszy. Dodatkowo w tym mieście ogniska zakażeń są w urzędzie skarbowym i w PGE Toruń, gdzie testy dały wynik dodatni u 4 pracowników.
Dane z ostatnich dni — łącznie — potwierdziły także 50 przypadków zakażenia pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Radziejowie.
Ostatniej doby na COVID-19 w regionie zmarło 6 osób w wieku od 54 do 91 lat, mających choroby współistniejące. Łącznie od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie 4502 osób w regionie — z których 1476 wyzdrowiało, a 91 zmarło. Przebadano blisko 193 tys. próbek. Najmniej zakażeń zanotowano dotychczas w powiatach golubsko-dobrzyńskim (32), wąbrzeskim (45) i w tucholskim (52).
Zobacz także
W Kinder Parku zabawa trwa. Jak to możliwe w pandemii? Sanepid się dowie
2021-04-13, 20:00Sanepid przeprowadził kontrolę w Kinder Parku w Toruniu. Jak informowaliśmy, centrum rozrywki dla dzieci działa mimo obostrzeń, a ze zjeżdżalni i trampolin korzystają całe rodziny. Po doniesieniach PRPiK na miejscu pojawiła się… Czytaj dalej »
Będzie rehabilitacja dla pacjentów, którzy cierpią po przejściu koronawirusa
2021-04-13, 18:22Osoby które przechorowały COVID -19 będą mogły skorzystać z programu rehabilitacji, który przygotowuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Rehabilitacja ma potrwać od 2 do 6 tygodni. Obejmie opiekę lekarską, pielęgniarską i psychologicz… Czytaj dalej »
Czarnek w Toruniu: Z nauczaniem zdalnym trzeba skończyć jak najszybciej
2021-04-13, 07:46- Nauczanie zdalne jest tylko przykrą koniecznością i trzeba z tym skończyć, jak tylko warunki pandemiczne, sytuacja w szpitalach na to pozwolą - mówił w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Czytaj dalej »
Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku
2021-04-10, 14:40Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta pojawiła się u trzech osób chorujących na COVID - 19. Jedna z nich zm… Czytaj dalej »
Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością
2021-04-10, 12:08Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ dopatrzył się w tej sprawie nieprawidłowości. Szczepiono poza kryteriami… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590