Schronisko dla bezdomnych w dobie koronawirusa
Bydgoskie schronisko dla bezdomnych mężczyzn w czasie pandemii koronawirusa pracuje na nieco innych zasadach. Placówka, na którą składa się m.in. całodobowe schronisko i noclegownia dostępna dotąd jedynie nocą, musiało wprowadzić ważne zmiany w regulaminie.
- Jak wynikła kwestia koronawirusa podjęliśmy decyzję, żeby osób z noclegowni nie wyrzucać w czasie dnia. Mogą przebywać w schronisku całodobowo. Od początku pandemii nikt nie zaproponował nam przeprowadzenia badań, mimo że jesteśmy w zasadzie tak jak ratownicy na pierwszej linii frontu. Przychodzą ludzie z ulicy, różni ludzie z różnych miejsc i trudno na podstawie wyglądu, po minucie bycia ze sobą stwierdzić czy ta osoba jest zakażona koronawirusem czy czymkolwiek innym też groźnym dla otoczenia. Niektórzy pracownicy za własne pieniądze we własnym zakresie przeprowadzają to jedno z dwóch możliwych badań - powiedział Maciej Zabielski, dyrektor schroniska.
Noclegownia, na czas pandemii została oddzielona od budynku schroniska płotem. Na wypadek pojawienia się ogniska koronawirusa, mieszkańców obu obiektów będzie można szybko od siebie odseparować.
Schronisko mieści się przy ul. Fordońskiej 422 w Bydgoszczy. Jego podopieczni mogą liczyć nie tylko na nocleg. Łóżek w nadchodzącej zimie nie zabraknie - zapewnia kierownictwo - ale czeka tam także ciepły posiłek, odzież i innego rodzaju pomoc.
Zobacz także
Liczy się człowiek, nie system. Nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
2021-11-18, 14:00Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu nagrodzony za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nasz ROPS znalazł się wśród sześciu wyróżnionych - zespołowo - ośrodków. Czytaj dalej »
Ponad tysiąc zakażonych koronawirusem w regionie. Wojewoda: Potrzeba reakcji
2021-11-16, 14:50Coraz więcej zakażeń koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Badania potwierdziły 1006 nowych przypadków. Zmarły 32 osoby, w tym 6 osób wyłącznie z powodu COVID-19. - Te dane wymagają reakcji i podjęcia kolejnych działań - powiedział… Czytaj dalej »
Pogarsza się sytuacja epidemiczna na Pomorzu i Kujawach. Coraz więcej chorych w szpitalach
2021-11-12, 15:00607 osób zarażonych wirusem SARS-CoV2 przebywa obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach. Zajętych jest 55 respiratorów. Czytaj dalej »
Nowy punkt, w którym można zrobić test. Toruń walczy z epidemią COVID-19
2021-11-10, 20:17Od środy w Toruniu działa nowy punkt wymazowy - To odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem - poinformował na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Prawie dwa razy mniej chorych na COVID-19 w szpitalach w regionie niż rok temu
2021-11-10, 18:47W szpitalach w woj. kujawsko-pomorskim zajętych jest 516 z 739 łóżek covidowych i 41 z 65 respiratorów. Liczba hospitalizacji jest prawie dwa razy mniejsza niż rok temu, a zajętych respiratorów - 2,5 razy mniejsza. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590