Apel burmistrza o szacunek dla nienoszących maseczki. W czerwonej strefie
Do przeszło 100 tysięcy osób dotarł wpis na Facebooku burmistrza Janowca Wielkopolskiego, w którym - informując o wprowadzeniu czerwonej strefy na terenie powiatu żnińskiego - zaapelował o szacunek dla tych, którzy obostrzeń nie będą przestrzegać.
Powiat żniński jest w czerwonej strefie od 3 października. Dzień wcześniej ukazał się wpis na oficjalnym profilu burmistrza Janowca Wielkopolskiego. - Bardzo proszę o wzajemny szacunek i zrozumienie w tej „czerwonej strefie”, w której nas umieszczono. Proszę o ten szacunek i zrozumienie zarówno dla osób przestrzegających „czerwonych” reguł, jak i dla osób ceniących sobie wolność i uważających wprowadzanie tego typu wymagań za nadmierną i nieuprawnioną ingerencję w nasze prawa obywatelskie, a nawet za coś w rodzaju tresury, co dotyczy zwłaszcza wymogu zasłaniania ust i nosa – napisał Leszek Grzeczka. - Mam też nadzieję, że osoby bez maseczek, które jak mówił swego czasu minister zdrowia nic nie dają, nie będą karane przez policję. Mam też nadzieję, że w tym całym koronawirusowo-medialnym szaleństwie zachowamy spokój i zdrowy rozsądek. Codziennie wiele ludzi chorowało, umierało, choruje, umiera i chorować i umierać będzie na inne przypadłości, ale o tym co „5 minut” w mediach się nie mówi i nie tworzy nastroju zagrożenia – dodał.
Wpis wywołał lawinę udostępnień i komentarzy - w większości pozytywnych, ale nie zabrakło także krytycznych. - Jest pan wzorem do naśladowania. Gratulujemy odważnego i prawdziwego wpisu – komentują jedni.
- To szkodliwa wypowiedź, a tu chodzi o nasze życie i zdrowie. Ci, którzy pracują na pierwszej linii frontu w szpitalach widzą, jak ludzie walczą o każdy oddech – odpowiadają inni.
Do Rady Miejskiej wpłynęła anonimowa skarga na zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu działalność burmistrza. Czy jako anonimowa będzie w ogóle rozpatrywana - zadecydują radni.
Zobacz także
Zakopali kapsułę z czasów pandemii. I pożegnali koronawirusa [zdjęcia]
2020-06-24, 18:47Kupon totolotka, kod wstępu do toalety w CSW, miara, puder do twarzy, a także maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne - to tylko niewielka część pamiątek, które znalazły się w kapsule czasu, zakopanej dziś w Toruniu. Czytaj dalej »
Świadectwa na ławkę, oddzielne wejścia. Koniec roku szkolnego inny niż zwykle
2020-06-24, 18:12Bez uroczystych akademii i uścisków, za to w reżimie sanitarnym, uczniowie wchodzić będą kilkoma wejściami i o różnych godzinach, w mniejszych niż zazwyczaj grupach - tak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego w szkoła… Czytaj dalej »
W Toruniu chcą schować pamiątki związane z koronawirusem do kapsuły i zakopać na 30 lat
2020-06-23, 14:29Jeszcze do godziny 19.00 można przynosić do Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu pamiątki związane z pandemią. Wszystkie przedmioty znajdą się w kapsule czasu, która ma być symbolicznym pożegnaniem się z koronawirusem. Czytaj dalej »
Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim: druga osoba zakażona, testy dla wszystkich
2020-06-22, 12:03Drugi przypadek koronawirusa został wykryty w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Poinformował o tym podczas dzisiejszej sesji online marszałek województwa Piotr Całbecki. Czytaj dalej »
Wojewoda: było podejrzenie ogniska w Nakle, ale się nie potwierdziło
2020-06-19, 18:58- Obecnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego mamy 64 aktywne przypadki koronawirusa - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Sytuacja jest stabilna, podejrzenie ogniska w DPS-ie w Nakle na szczęście się nie potwierdziło. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590