Apel burmistrza o szacunek dla nienoszących maseczki. W czerwonej strefie
Do przeszło 100 tysięcy osób dotarł wpis na Facebooku burmistrza Janowca Wielkopolskiego, w którym - informując o wprowadzeniu czerwonej strefy na terenie powiatu żnińskiego - zaapelował o szacunek dla tych, którzy obostrzeń nie będą przestrzegać.
Powiat żniński jest w czerwonej strefie od 3 października. Dzień wcześniej ukazał się wpis na oficjalnym profilu burmistrza Janowca Wielkopolskiego. - Bardzo proszę o wzajemny szacunek i zrozumienie w tej „czerwonej strefie”, w której nas umieszczono. Proszę o ten szacunek i zrozumienie zarówno dla osób przestrzegających „czerwonych” reguł, jak i dla osób ceniących sobie wolność i uważających wprowadzanie tego typu wymagań za nadmierną i nieuprawnioną ingerencję w nasze prawa obywatelskie, a nawet za coś w rodzaju tresury, co dotyczy zwłaszcza wymogu zasłaniania ust i nosa – napisał Leszek Grzeczka. - Mam też nadzieję, że osoby bez maseczek, które jak mówił swego czasu minister zdrowia nic nie dają, nie będą karane przez policję. Mam też nadzieję, że w tym całym koronawirusowo-medialnym szaleństwie zachowamy spokój i zdrowy rozsądek. Codziennie wiele ludzi chorowało, umierało, choruje, umiera i chorować i umierać będzie na inne przypadłości, ale o tym co „5 minut” w mediach się nie mówi i nie tworzy nastroju zagrożenia – dodał.
Wpis wywołał lawinę udostępnień i komentarzy - w większości pozytywnych, ale nie zabrakło także krytycznych. - Jest pan wzorem do naśladowania. Gratulujemy odważnego i prawdziwego wpisu – komentują jedni.
- To szkodliwa wypowiedź, a tu chodzi o nasze życie i zdrowie. Ci, którzy pracują na pierwszej linii frontu w szpitalach widzą, jak ludzie walczą o każdy oddech – odpowiadają inni.
Do Rady Miejskiej wpłynęła anonimowa skarga na zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu działalność burmistrza. Czy jako anonimowa będzie w ogóle rozpatrywana - zadecydują radni.
Zobacz także
Były różne warianty, epidemia i lockdown. Czy koronawirusa jeszcze powinniśmy się bać?
2025-03-09, 18:24Pięć lat temu stwierdzono w Polsce pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Od tamtej pory WHO wyodrębniła pięć głównych wariantów, które mogły stanowić zagrożenie, a w naszym regionie zachorowało ponad 400 tysięcy mies… Czytaj dalej »
Dr Rajewski: Małpią ospą trudniej się zarazić niż koronawirusem [Rozmowa Dnia]
2024-09-03, 09:01- Grypa jest groźna dla wszystkich - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Czytaj dalej »
Rośnie liczba zachorowań na Covid-19, również w regionie. Maseczki wrócą na twarze?
2024-08-22, 07:51Główny Inspektor Sanitarny ma wydać zalecenie używania maseczek w przestrzeni publicznej. Jest to efekt dużego wzrostu zachorowań na Covid 19 w Polsce. Jak sytuacja wygląda w regionie? Czytaj dalej »
Okres zimowo-wiosenny napędza zachorowania. Jak wyglądał 2023 rok pod kątem koronawirusa?
2024-01-01, 14:44Ponad 18 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w minionym, 2023 roku w naszym regionie. Rekordowym miesiącem pod względem liczby pozytywnych testów był marzec. Czytaj dalej »
Jak pandemia zmieniła świat? To temat konferencji WelScience in Bydgoszcz
2022-10-10, 14:25„Covid. Doświadczenie społeczne'- pod takim hasłem Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca' w najbliższy czwartek i piątek (13-14 października) organizuje konferencję WelScience in Bydgoszcz. To wydarzenie na wzór toruńskiego… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590