W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach
Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w domach pomocy społecznej w Tonowie i Wilkowiczkach, gdzie wykryto duże ogniska koronawirusa. Z powodu zakażeń zamknięta została SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.
Trudna sytuacja od kilku dni panuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu.
Zajęte 43 z 46 łóżek
- Ze względu na obserwowany znaczny wzrost zachorowań w naszym regionie, jest też wzrost hospitalizacji pacjentów z Covid-19. Na 46 łóżek szpitala zakaźnego w Toruniu, zajętych są obecnie 43 - mówi rzecznik szpitala dr Janusz Mielcarek. - Zajęte są także dwa łóżka oddziału intensywnej terapii na Bielanach, przeznaczone dla pacjentów w stanie ciężkim z powodu infekcji koronawirusem. Z kolei pacjenci oddziału psychiatrycznego wieku podeszłego z dodatnim wynikiem przebywają obecnie w innych jednostkach regionu, a oddział jest w tej chwili zamgławiany – dodaje.
Szpital musiał skierować część pacjentów z tego oddziału do lecznicy w Poznaniu. Zakażanie koronawirusem stwierdzono u 12 pacjentów i 6 osób z personelu medycznego placówki.
Wojsko rusza na pomoc
Od dwóch dni trwa walka o życie i zdrowie pensjonariuszy dwóch Domów Pomocy Społecznej w regionie – w Tonowie i Wilkowiczkach, gdzie stwierdzono duże ogniska koronawirusa. Na wniosek wojewody, na pomoc ruszyli żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W weekend dezynfekowali pomieszczenia, sprzęty, pomagali w rozlokowaniu pacjentów i służyli wsparciem transportowym. Jak podkreśliła szer. Paulina Ozdowska, ich pomoc to szczególny wyraz poświęcenia dla drugiego człowieka, które jest jedną ze sztandarowych wartości WOT.
Koronawirusa wykryto także w Szkole Podstawowej numer 3 w Sępólnie Krajeńskim. Zarażona jest jedna z uczennic i jej matka. 16 nauczycieli oraz wszyscy uczniowie z klasy szóstej wraz ze swoimi rodzicami trafili na kwarantannę. W związku z tym podjęto decyzję o zamknięciu placówki - od wtorku nauczanie odbywać się będzie w sposób zdalny.
Zobacz także
Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce
2021-12-01, 15:00W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która objęła również kilku pracowników i właściciela. Czytaj dalej »
Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają
2021-12-01, 13:07Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. Czytaj dalej »
Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów
2021-12-01, 11:20Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano tam 66 łóżek - w tym 10 respiratorowych. Czytaj dalej »
COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną
2021-11-29, 17:0854 szkoły w Kujawsko-Pomorskiem są zamknięte i całkowicie wyłączone z pracy stacjonarnej. Co prawda dla 12 placówek poniedziałek był ostatnim dniem pracy zdalnej, ale zamiast nich doszło 14 nowych. Czytaj dalej »
Zadzwoń albo kontaktuj się przez Internet. Starostwo przechodzi na pracę zdalną
2021-11-29, 06:51Nową organizację pracy wprowadza od poniedziałku (29 listopada) Starostwo Powiatowe w Toruniu. Zostanie ograniczony swobodny dostęp do urzędu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590