Złamała zasady kwarantanny. Za to prawie 5 miesięcy spędziła w areszcie
38-latnia torunianka Karolina L. oskarżona jest o tzw. sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego, po tym, jak w czasie domowej kwarantanny, dwa razy wyszła na zakupy.
Obecnie kobieta jest pod nadzorem policji. Dwa razy w tygodniu musi stawiać się na komisariacie - przekazał Polskiemu Radiu PiK adwokat Mariusz Lewandowski.
- Pobyt oskarżonej na wolności, zdaniem sądu, w żaden sposób nie utrudni procesu, nie zakłóci toku postępowania. Odpadła też przesłanka, na która wcześniej się sądy powoływały, w postaci surowej kary, która w ramach postawionych zarzutów mogłaby jej grozić (...). Ta pani nie kwestionuje, ze wyszła dwa razy z miejsca zamieszkania, z kwarantanny, ale podkreśla, że nie chciała, że nie podejmowała żadnych inicjatyw, które mogłyby kogokolwiek narazić na problemy zdrowotne.
Wcześniej sąd zgodził się tylko na możliwość zamiany aresztu na poręczenie majątkowe. Według śledczych, kobieta w czasie swoich spacerów miała styczność z 31 osobami, które musiały trafić na kwarantannę. Oskarżonej grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Zobacz także
Respirator, ambulans i środki ochrony dla szpitali. Pomoc od Lasów Państwowych
2020-03-31, 14:422 miliony złotych przeznaczą Lasy Państwowe na walkę z epidemią koronawirusa. Duża część ogólnopolskiej kwoty - bo 370 tysięcy - to pieniądze od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Czytaj dalej »
Apteka to nie drogeria, ani przychodnia! Nie chodź tam, jeśli nie musisz
2020-03-31, 13:18Kujawsko-pomorscy aptekarze apelują do pacjentów: „Nie przychodźcie bez powodu do apteki'. Da wielu osób w związku z zamknięciem przychodni i sklepów, farmaceuci stali się lekarzami pierwszego kontaktu a apteki drogeriami. Czytaj dalej »
15 bydgoskich strażaków w kwarantannie. Jeden z nich miał styczność z zakażonym
2020-03-31, 10:41Grupa strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy odbywa kwarantannę. We wtorek jednostka będzie dezynfekowana, a od środy zacznie znów normalnie działać. Czytaj dalej »
Prezes Drobeksu: Epidemia to dla nas nic nowego. Jest ciężko, ale działamy
2020-03-31, 10:05- Naszą naczelną ideą jest, by było zachowane bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i by utrzymać produkcję. Na razie to się udaje - mówił Czesław Friszke, prezes Drobeksu w rozmowie z Polskim Radiem PiK. Czytaj dalej »
Najwięcej osób objętych kwarantanną w powiatach świeckim, toruńskim i włocławskim
2020-03-31, 08:02Najwięcej osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim mieszka w powiatach świeckim, toruńskim (z uwzględnieniem Torunia) oraz włocławskim — poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590