Wąpielsk koło Rypina zamyka wszystkie szkoły. Powód? Koronawirus
Po stwierdzeniu Covid-19 wśród nauczycieli, wszystkie szkoły w gminie Wąpielsk w powiecie rypińskim zostały zamknięte.
Do dwóch szkół, które były zamknięte przed weekendem, w poniedziałek dołączyły dwie kolejne. - Taką decyzję podjął sanepid w niedzielę wieczorem. Łącznie niestety wszystkie cztery szkoły, które mamy, są zamknięte, a ich uczniowie przeszli na nauczanie zdalne - mówi wójt Dariusz Górski. - W gminie jest duże zamieszanie – rodzice, nauczyciele dzwonią, dopytują, ponieważ pojawiały się zachorowania wśród nauczycieli – dodaje.
Obecnie - jak wynika z danych sanepidu - jest 12 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Wapielsku, 399 osób jest objętych kwarantanną.
Zobacz także
Działki letniskowe coraz bardziej popularne. Polataliśmy nad nimi dronem [wideo, zdjęcia]
2021-05-02, 07:45Dwie trzecie ankietowanych przez sieć biur nieruchomości Metrohouse agentów obserwuje w czasie pandemii znaczący wzrost zainteresowania działkami letniskowymi. Większość zapytań dotyczy działek w cenie do 50 tys. zł. Czytaj dalej »
W kolejce po szczepionkę, bez rejestracji. Akcja „Zaszczep się w majówkę” w Toruniu [wideo]
2021-05-01, 11:35Setki mieszkańców ustawiły się w kolejce do szczepienia przeciw COVID-19 w Toruniu. Mobilny punkt przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki został otwarty o godz. 9:00, ale pierwsi chętni byli na miejscu dużo wcześniej. Czytaj dalej »
CKK Jordanki: w majówkę szczepienia jedną dawką, także bez limitu wieku
2021-04-30, 21:40Toruń to jedno z kilkunastu miejsc w Polsce, gdzie zorganizowany zostanie mobilny punkt, w którym będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson and Johnson. Do dyspozycji zainteresowanych będzie 2,5 tys. dawek. Czytaj dalej »
Zaszczepią się, bo tęsknią za wolnością. I będą namawiać do tego całą Polskę
2021-04-28, 15:10Młodzi Nowocześni rozpoczynają akcję ulotkową i plakatową, zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19. Będzie prowadzona między innymi w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Czytaj dalej »
Inowrocławski punkt szczepień powszechnych gotowy, ale wciąż czeka na otwarcie
2021-04-27, 11:35Punkt Szczepień Powszechnych w Inowrocławiu, który miasto utworzyło w Hali Widowiskowo-Sportowej wciąż czeka na szczepionki przeciw COVID-19. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590