Powiat aleksandrowski od soboty w żółtej strefie. Sprawdź, co to oznacza
Zaostrzenie obostrzeń, w związku z większą liczbą przypadków koronawirusa, od soboty (18 września) obowiązuje w powiecie aleksandrowskim.
W piątek, według danych Urzędu Wojewódzkiego, w powiecie aleksandrowskim zanotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak dotąd, w większości chorowali tu kuracjusze leczący się w sanatoriach w Ciechocinku.
Jaki obostrzenia obowiązują w „żółtych powiatach”? W imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, a także plenerowych nie może brać udział więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi). Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 m. kwadratowych, na targach wystawach czy konferencjach – jedna osoba na 4 m. kw. Sale kinowe, podobnie jak stadiony mogą być wypełnione w 25 procentach.
- Jako powiat od początku roku planowaliśmy imprezy, ale kiedy rozpoczęła się epidemia zostały odwołane. Na ten moment żadnych takich wydarzeń nie organizowaliśmy, więc żółta strefa nam w niczym nie przeszkadza - mówi Paulina Smykowska, naczelnik wydziału polityki społecznej Starostwa w Aleksandrowie. - Na naszej stronie zamieściliśmy komunikat, że jesteśmy w żółtej strefie i apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie wszystkich wytycznych głównego inspektora sanitarnego.
Powiat aleksandrowski jest jedynym w naszym regionie, który Ministerstwo Zdrowia zaliczyło do stref specjalnych zabezpieczeń w związku z pandemią. W strefie zagrożonej do zakwalifikowania do grona „żółtych powiatów” jest powiat tucholski.
OBOSTRZENIA DLA POWIATU W ŻÓŁTEJ STREFIE
Zobacz także
Koronawirus w Polsce i w regionie. Cztery zakażenia w kujawsko-pomorskim [wideo]
2020-04-06, 18:20Resort zdrowia dwa razy dziennie podaje epidemiologiczne statystyki. Według danych z ok. godz. 18, w poniedziałek 6 kwietnia, w całej Polsce zachorowało kolejne 212 osób. Obecnie w Polsce koronawirusa ma 4413 osób. Zmarło 107 pacje… Czytaj dalej »
W czterech ścianach problemy się mnożą. Można się nimi dzielić z psychologami!
2020-04-06, 17:50Bezpłatne infolinie z poradami psychologicznymi na czas epidemii koronawirusa oblężone. Na infolinię bydgoskiej BORPY dzwonią mieszkańcy z poczuciem lęku i zagubienia. Eksperci są czujni i nie bagatelizują żadnych stanów. Czytaj dalej »
Półtora tysiąca masek ochronnych i trzy tysiące rękawic od biskupa Jana Tyrawy
2020-04-06, 16:41Środki ochrony od ordynariusza Diecezji Bydgoskiej rozdysponowała w placówkach służby zdrowia Caritas, która zapowiada więcej podobnych działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Wdzięczni Medykom”. Czytaj dalej »
Na cmentarz i na działkę? Można. Kary za gromadzenie się i łamanie kwarantanny
2020-04-06, 15:32Setki wniosków wpłynęło do sanepidu od policji o ukaranie osób, które naruszyły zasady kwarantanny albo nie dostosowały się do zakazu zgromadzeń. - Nie ma natomiast kar za odwiedzenie cmentarza czy przebywania na działkach - informuje… Czytaj dalej »
Ulotki o obostrzeniach trafiły do bezdomnych. Policjanci przy Bazylice
2020-04-06, 14:47Policjanci odwiedzili jadłodajnię przy bydgoskiej Bazylice. Przekazali pracownikom i wolontariuszom ulotki o nowych obostrzeniach, by ci mogli rozdać je bezdomnym, którzy często nie mają dostępu do mediów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590