Obostrzenia w powiatach z naszego województwa. Który w strefie żółtej, a który zagrożony?
Wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami związanymi ze wzrostem zakażeń koronawirusem. W czerwonej strefie znalazły się trzy powiaty, w żółtej - osiem - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
W strefie czerwonej są powiaty: bytowski (województwo pomorskie), kluczborski (opolskie) i milicki (dolnośląskie). Do strefy żółtej trafiło osiem powiatów: myślenicki, nowotarski i tatrzański (małopolskie), gostyński (wielkopolskie), aleksandrowski (kujawsko-pomorskie), głubczycki (opolskie), kielecki (świętokrzyskie) i kartuski (pomorskie).Na liście ostrzegawczej, gdzie również rośnie liczba zakażeń koronawirusem, jest sześć powiatów: augustowski (podlaskie), olkuski (małopolskie), trzebnicki (dolnośląskie), opolski (lubelskie), ostrowski (wielkopolskie) i tucholski (kujawsko-pomorskie).
Zaktualizowana lista będzie obowiązywała od soboty.
W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.
W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.
Zobacz także
Ratowała ludzi i sama się zaraziła. Upamiętnienie zmarłej pielęgniarki w Toruniu
2020-05-18, 12:28Marszałek regionu zapowiedział wniosek do dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, by jedna z sal w nowym kompleksie lecznicy na Bielanach nosiła imię zmarłej Katarzyny Zawady. Czytaj dalej »
Restauracje, bary i kawiarnie znowu otwarte! Tęsknimy za normalnością [wideo]
2020-05-18, 09:34Od poniedziałku restauracje i kawiarnie są znowu otwarte dla klientów. Muszą jednak wprowadzić zasadę 1,5 m odległości od krańca blatu jednego stolika do krańca blatu drugiego. W lokalach można korzystać tylko z jednorazowych sztućców… Czytaj dalej »
Raport wieczorny, region: jedna osoba zmarła, 12 ozdrowieńców
2020-05-17, 20:04Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu przekazał informację o zgonie kolejnej osoby chorej na COVID-19. To 87-letnia kobieta, która miała choroby współistniejące. Mamy 12 nowych ozdrowieńców. Czytaj dalej »
Jak grzyby po deszczu wyrastają ogródki przy lokalach gastronomicznych
2020-05-16, 18:15Na toruńskim Starym Mieście wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO wyrastają jak grzyby po deszczu ogródki przy lokalach gastronomicznych. Zdecydowana większość restauracji ruszy już od poniedziałku, 18 maja, albo dzień… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 582 przypadki koronawirusa, 340 ozdrowieńców
2020-05-16, 17:00W województwie kujawsko-pomorskim są 582 potwierdzone laboratoryjnie przypadki koronawirusa - poinformowały służby wojewody. 116 osób przebywa w szpitalach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590