Komunikacja miejska w Grudziądzu na minusie
Minimum o 2,5 mln złotych zmniejszyły się wpływy za przejazdy komunikacją miejską w Grudziądzu. Powodem jest pandemia koronawirusa.
Komunikacja w Grudziądzu „stanęła” w marcu i tak naprawdę do końca sierpnia z autobusów i tramwajów korzystali nieliczni. Ogłoszony stan epidemii zniechęcił mieszkańców do jazdy środkami komunikacji miejskiej w obawie o swoje zdrowie. Bywało tak, że w pojazdach oprócz kierowców nie było nikogo.
„Pozamykane instytucje, kultury, szkoły, zakłady pracy czy restauracje -- to miało bezpośredni wpływ na brak zainteresowania podróżą” - czytamy w komunikacie grudziądzkich urzędników.
Zobacz także
Znów koronawirus w Bizielu: chorują pracownicy oddziałów i administracji
2020-04-04, 12:44Są trzy nowe potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników bydgoskiego szpitala Biziela - informuje rzecznik prasowy lecznicy, Kamila Wiecińska. Czytaj dalej »
Maski włóż - mówią wieki, czyli historyczne postacie na bydgoskich pomnikach! [galeria]
2020-04-04, 12:05Arkadiusz Wybranowski wymyślił projekt 'Zamaskowana Bydgoszcz' i zaopatrzył w maski m.in. wybitnego polskiego chirurga dr. Zygmunta Mackiewicza, kryptologa Mariana Rejewskiego... a nawet niedźwiadka z Potopu. Czytaj dalej »
Dentobusy dla pacjentów z koronawirusem, a dla pozostałych? NFZ informuje
2020-04-04, 11:13Stomatolodzy w dentobusach będą pomagać w nagłych przypadkach pacjentom zarażonym koronawirusem, z kolei objęci kwarantanną skorzystają z wyznaczonych gabinetów stomatologicznych. Czytaj dalej »
Kujawsko - Pomorskie: 42 osoby z koronawirusem. W całej Polsce: 3503
2020-04-04, 10:00W piątek późnym wieczorem (03.04) sztab wojewody przysłał kolejne wiadomości z frontu walk z wirusem COVID - 19. Liczba chorych bardzo wzrosła. Łącznie jest ich już 199. Czytaj dalej »
Pracownicy socjalni świadczą pomoc: telefonicznie, osobiście i...na wynos!
2020-04-03, 21:00Bydgoskie stołówki dla najbiedniejszych mieszkańców, w czasie epidemii zamieniono na punkty wydawania obiadów na wynos. Kontakt z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na ogół odbywa się telefonicznie. Bywają… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590