Zakażony pacjent z Włocławka nie żyje. Szpital wprowadza kolejne ograniczenia
O zamknięciu pracowni endoskopii i zawieszeniu porodów rodzinnych - w związku z wykryciem ogniska koronawirusa - informuje w poniedziałek dyrekcja szpitala we Włocławku. Zakażeni pacjenci, przewiezieni do Grudziądza, są w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła.
Jak informowaliśmy, na dwóch oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego potwierdzono zakażenia koronawirusem. Ewakuowany został II oddział chorób wewnętrznych, wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgii. W poniedziałek dyrekcja placówki poinformowała o zawieszeniu kolejnych działań.
W lecznicy trwa testowanie na szeroką skalę. W sumie wymazy pobrano już od blisko 300 osób. Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne i badanie sieci kontaktów. Ponowne testy mają przejść pacjenci ewakuowani z oddziału chorób wewnętrznych, u których pierwszy wynik był negatywny. – Te osoby w najbliższych dniach będą miały ponowny test, do tego czasu będą przebywały pod odpowiednią opieką. Na oddziale chirurgii przyjęcia są zawieszone. „Wymazaliśmy” wszystkie osoby z tego oddziału, wyniki mamy i na szczęście one są negatywne. Za kilka dni będziemy ponownie pobierać wymazy – powiedział Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.
14 pacjentów z Włocławka, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zostało przewiezionych do szpitala w Grudziądzu. Jedna osoba zmarła, stan pozostałych jest bardzo ciężki.
Zobacz także
Zmiany w grudziądzkim szpitalu. Zasady na czas zarazy
2020-03-16, 11:35Od poniedziałku (16.03.) duże zmiany i utrudnienia dla pacjentów w grudziądzkim szpitalu. Wstęp do budynku mają tylko te osoby, które wcześniej poddadzą się badaniu w specjalnym namiocie. Czytaj dalej »
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: prosimy o zrozumienie i wsparcie
2020-03-16, 10:23Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz mówił w dzisiejszej Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że poradzimy sobie z koronawirusem, bo jesteśmy dobrze przygotowani. Czytaj dalej »
Urzędy zawieszają bezpośrednią obsługę klientów. To ograniczenie ryzyka
2020-03-16, 09:09Urzędy miejskie w regionie ograniczają wizyty petentów - to działania związane z bezpieczeństwem dotyczącym koronawirusa. Czytaj dalej »
Wolontariusze w Bydgoszczy zrobią zakupy seniorom. Uruchomiono infolinię
2020-03-16, 08:19Urząd Miasta Bydgoszczy uruchamia system pomocy w zrobieniu zakupów osobom starszym w związku z zagrożeniem koronawirusem. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem specjalnej infolinii, a zakupy podstawowych produktów zrobią… Czytaj dalej »
Masz restaurację? Bydgoski Ratusz chce Ci pomóc. Zgłoś się!
2020-03-16, 07:03Prowadzisz lokal gastronomiczny, którego działalność jest w tej chwili ograniczona z uwagi na epidemię koronawirusa? Napisz do bydgoskiego Ratusza, a oni napiszą o Tobie. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590