Dzieci, rodzice i na nauczyciele na kwarantannie. Koronawirus w szkole w Unisławiu
Coraz więcej osób trafia na kwarantannę w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nauczycielek zespołu szkół w Unisławiu. To już ponad 20 osób - wśród nich są nauczyciele, rodzice i dzieci.
Szkoła została zamknięta do piątku. - W czwartek wszyscy przejdą testy i wtedy zdecydujemy, co dalej - mówi wójt gminy Jakub Danielewicz. - Teraz okazuje się, z kim ta pani miała kontakt i te osoby zostają poddane kwarantannie. W czwartek będą testowane, w piątek będą wyniki i wtedy podejmiemy dalsze decyzje – tłumaczy. - Sanepid nie zgodził się na zamknięcie szkoły i nauczanie zdalne, ale rozwiązaliśmy z dyrekcją tę sytuację w taki sposób, że przez te trzy dni – w środę, czwartek i piątek – w ramach godzin dyrektorskich szkoła jest zamknięta.
W Zespole Szkół w Unisławiu (powiat chełmiński), na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.
Oprócz szkoły w Unisławiu, zajęcia nie odbywają się w pierwszym tygodniu września również w Szkole Podstawowej numer 47 w Bydgoszczy. Tam zachorował jeden z pracowników pedagogicznych.
Zobacz także
38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 22 potwierdzone zakażenia
2020-03-24, 19:38W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 38 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. We wtorek potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia. W regionie jest ich do tej pory 22 - poinformował rzecznik prasowy wojewody… Czytaj dalej »
Zakaz odwiedzania dzieci w szpitalu dziecięcym. Rodzice zbulwersowani!
2020-03-24, 19:32Kontrowersje wokół Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzania małych pacjentów i przebywania z nimi. Powodem jest zagrożenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Kujawy i Pomorze: Kolejna osoba zakażona koronawirusem; łącznie 22 chorych
2020-03-24, 16:31W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 22 osoby — poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Stan wszystkich pacjentów jest dobry. Czytaj dalej »
„Takiego kryzysu w historii uzdrowisk nie było”. Sanatoria proszą o pomoc
2020-03-24, 15:28Polskie uzdrowiska apelują do rządu o wsparcie w związku z konsekwencjami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Do apelu przyłączyły się Ciechocinek, Inowrocław i Brześć Kujawski. Czytaj dalej »
Prawnicy wspierają lekarzy, walczących z epidemią. Porady za darmo [lista adwokatów]
2020-03-24, 14:00Prawnicy z regionu w czasie epidemii wychodzą na przeciw medykom. Będą bezpłatnie udzielać im porad prawnych - w sytuacjach, które budzą wątpliwości. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590