Koronawirus w zakładzie opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu
Zarażona jest jedna z opiekunek, która wróciła do pracy po urlopie. Miała 3 dyżury. Wynik dodatni potwierdzono podczas przesiewowych badań pracowników. Wszyscy pacjenci są zdrowi.
- Pobrano wymazy od 36 osób. Opiekunka, która jest zarażona pracowała na oddziale opiekującym się 24 pacjentami. Ich testy wypadły ujemnie. Chce uspokoić rodziny pacjentów - pacjenci czują się dobrze, ich stan zdrowia jest stale monitorowany, natomiast badania w kierunku koronawirusa zostaną powtórzone w przyszłym tygodniu. Wtedy testy będą bardziej wiarygodne, gdyż minie siedem, osiem dni od kontaktu z zarażoną opiekunką - przekazała Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia
Decyzją Sanepidu 8 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną przebywa na kwarantannie. To 4 pielęgniarki, 2 fizjoterapeutów i 2 opiekunki.
Pracownicy i pacjenci ponownie zostaną przebadania w przyszłym tygodniu.
W celu ograniczenia rotacji personelu na oddziale wprowadzono dyżury 24 godzinne. Pracownicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Od początku epidemii w Toruniu i powicie potwierdzono 269 przypadków zakażania. 20 osób zmarło.
Zobacz także
Złączeni internetowo, wspierają wzorcowo. "Ręka" wyszła z sieci i niesie pomoc
2020-03-16, 18:51Torunianie dołączyli do ogólnopolskiej facebookowej grupy Widzialna Ręka. - Ideą akcji jest wzajemna pomoc między innymi osobom starszym i objętym kwarantanną - wyjaśnia Liliana Piskorska, założycielka lokalnej grupy pomocy. Czytaj dalej »
Zamiast kolejek do gabinetu, kolejka na linii, czyli o teleporadach w dobie koronawirusa
2020-03-16, 17:26Lekarz pod telefonem - ten system miał usprawnić kontakt z poradniami rodzinnymi, a spowodował jeszcze większy paraliż - alarmują Słuchacze. Nasi reporterzy to sprawdzili. Medyczne linie i infolinie przez wiele godzin były zajęte… Czytaj dalej »
Koronawirus dotyka tematu parkowania - w Toruniu opłaty tylko przez aplikację!
2020-03-16, 15:50Od wtorku (16.03.) w Toruniu nie będzie można korzystać z parkomatów. - Za postój płacimy tylko przez aplikacje. Zmiany obowiązują do przyszłego piątku - przekazał na konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Stres odłożony w czasie: WORD w regionie odwołują egzaminy!
2020-03-16, 15:40Z uwagi na epidemię koronawirusa (covid-19), WORD w Bydgoszczy w porozumieniu z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że wszystkie egzaminy od dnia 16 do 27 marca w Bydgoszczy, w Oddziale Terenowym w Inowrocławiu zostają… Czytaj dalej »
Seniorom na pomoc! Przygotowano infolinie, pomagają też harcerze
2020-03-16, 13:31Pomoc dla seniorów, osób samotnych i niepełnosprawnych uruchomiły największe miasta w regionie. W Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku działają infolinie dla potrzebujących, którzy z powodu zagrożenia koronawirusem nie powinni lub… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590