Koronawirus w zakładzie opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu
Zarażona jest jedna z opiekunek, która wróciła do pracy po urlopie. Miała 3 dyżury. Wynik dodatni potwierdzono podczas przesiewowych badań pracowników. Wszyscy pacjenci są zdrowi.
- Pobrano wymazy od 36 osób. Opiekunka, która jest zarażona pracowała na oddziale opiekującym się 24 pacjentami. Ich testy wypadły ujemnie. Chce uspokoić rodziny pacjentów - pacjenci czują się dobrze, ich stan zdrowia jest stale monitorowany, natomiast badania w kierunku koronawirusa zostaną powtórzone w przyszłym tygodniu. Wtedy testy będą bardziej wiarygodne, gdyż minie siedem, osiem dni od kontaktu z zarażoną opiekunką - przekazała Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia
Decyzją Sanepidu 8 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną przebywa na kwarantannie. To 4 pielęgniarki, 2 fizjoterapeutów i 2 opiekunki.
Pracownicy i pacjenci ponownie zostaną przebadania w przyszłym tygodniu.
W celu ograniczenia rotacji personelu na oddziale wprowadzono dyżury 24 godzinne. Pracownicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Od początku epidemii w Toruniu i powicie potwierdzono 269 przypadków zakażania. 20 osób zmarło.
Zobacz także
Poseł Latos: Nie pokonamy pandemii, jeśli nie będziemy się szczepić [rozmowa]
2021-07-09, 13:34- Jeśli chodzi o pandemię, musimy być przygotowani na każdy scenariusz, nawet ten najgorszy - zwłaszcza, jeżeli tylko część społeczeństwa się zaszczepi - mówi poseł Tomasz Latos. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia był… Czytaj dalej »
W ok. 400 aptekach w Polsce można zaszczepić się przeciw COVID-19 [lista aptek]
2021-07-06, 12:02W naszym regionie do programu szczepień przeciwko koronawirusowi zgłosiło się 20 aptek m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Koronowa. Szkolenie przeszło 250 farmaceutów. Czytaj dalej »
Czy szczepienia będą obowiązkowe? Kongres Nowej Prawicy jest przeciwny
2021-07-03, 13:00Kongres Nowej Prawicy apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zachowanie dobrowolności szczepień przeciw Covid-19. To pokłosie doniesień medialnych o rozważanym scenariuszu wprowadzenia przymusu szczepień. Czytaj dalej »
Żeby było łatwiej walczyć z COVID-19. Nowe ambulanse dla ratowników [zdjęcia, wideo]
2021-06-26, 07:29Cztery nowoczesne ambulanse trafiły do ratowników medycznych z regionu. Będą służyć w dalszej walce z COVID-19 i nie tylko. Czytaj dalej »
Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia w galerii Wzorcownia we Włocławku
2021-06-25, 18:51We włocławskim centrum handlowym Wzorcownia można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Punkt szczepień znajduje się na drugim piętrze. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590