Prawie 500 kontroli w tydzień. Brak maski, higieny, dystansu - to kosztuje
Pandemia to pracowity okres dla inspektorów sanitarnych i policji w całym kraju. Sprawdzają, czy stosowane są środki dezynfekcyjne i maseczki oraz jaki jest dystans miedzy osobami. Prawie 500 takich kontroli przeprowadzono od 8 do 12 sierpnia w naszym regionie.
- W czasie, o którym mowa przeprowadzono 130 kontroli sklepów spożywczych oraz super - i hiper - marketów. Wydano jedną decyzję o nałożeniu decyzji administracyjnej, dwa mandaty karne i 40 pouczeń. Skontrolowano także 99 zakładów żywienia zbiorowego typu otwartego, wydano 6 decyzji administracyjnych, 6 mandatów i 30 pouczeń. Kontroli podlegały także salony fryzjerskie, kosmetyczne i tym podobne miejsca. Te wizyty - a było ich 74 - skończyły się jedną decyzją administracyjną oraz 15 pouczeniami. Przy okazji wszystkich kontroli wydawane były materiały informacyjne i edukacyjne.
- mówi Olga Radkiewicz, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.
Nieprawidłowości nie stwierdzono w kontrolowanych teatrach i kinach, basenach i aquaparkach, ani w żadnym z 29 zakładów pracy. Zadowalająca sytuacja była też w ogródkach piwnych czy punktach małej gastronomii.
Dodajmy, że finansowa kara administracyjna - nałożona przez Sanepid za nieprzestrzeganie specustw o walce z koronawirusem - jest wyjątkowo dolegliwa, bo ściągana w ciągu 7 dni z konta i może to być nawet 30 tysięcy złotych.
Zobacz także
Amantadyna testowana w Grudziądzu. Hamuje rozwój koronawirusa?
2021-04-07, 18:29Rozpoczęły się badania kliniczne amantadyny pod kątem leczenia z jej pomocą COVID-19. Lek otrzymają m.in. pacjenci szpitala w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Klerycy zgłosili się do szpitala. Pomagają w opiece nad pacjentami z COVID-19
2021-04-07, 16:12Dziesięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej pomaga w opiece nad pacjentami covidowymi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Czytaj dalej »
15-letni pacjent chory na COVID-19 zmarł w szpitalu w Grudziądzu
2021-04-07, 14:28Chłopiec, o którego śmierci zawiadamia grudziądzka lecznica, miał kilka chorób współistniejących. Jest najmłodszą osobą z COVID-19, która w tym roku zmarła w tym szpitalu. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia z ministrem Łukaszem Schreiberem. Tematy m.in. media, fake newsy
2021-04-07, 12:48- Można zrozumieć, że jakieś media stają po jednej lub drugiej stronie, ale powinny to robić uczciwie - tak minister Łukasz Schreiber, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK skomentował fake - newsa na temat szczepień w Rzeszowie Czytaj dalej »
Badania na obecność bakterii New Delhi. Szpital w Ciechocinku czeka na wyniki
2021-04-07, 10:05Jeszcze dziś (07.04.), najpóźniej jutro do południa mają być znane wyniki wymazów pacjentów i personelu szpitala tymczasowego w Ciechocinku na obecność bakterii New Dehli. Postępowanie epidemiczne wszczęto po wykryciu zakażenia… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590