Wojewoda: 80 osób chorych na Covid-19 w regionie, robimy tysiąc testów dziennie
- Trzymamy rękę na pulsie - mówi wojewoda kujawsko-pomorski o sytuacji epidemicznej. W czwartek zanotowano w kraju 615 nowych przypadków koronawirusa, to rekordowy dzienny wzrost. Na Kujawach i Pomorzu mamy dziewięć nowych przypadków.
Wśród nowych zakażonych jest pięć osób z Bydgoszczy, jedna z Torunia i trzy z powiatu toruńskiego. - Sytuacja w naszym regionie, w porównaniu z innymi, jest cały czas stabilna. W tej chwili jest około 80 osób, które czynnie przechodzą Covid-19 – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - Cały czas wykonujemy około 1000 badań dziennie oraz robimy badania przesiewowe w DPS-ach, bo to jest ten obszar, na który cały czas zwracamy uwagę. Oczywiście przygotowujemy się również do sezonu jesiennego, który zawsze sprzyjał przeziębieniom i grypom, mającym bardzo podobne objawy do koronawirusa. Jesteśmy przygotowani również na trudniejsze warianty – dodaje.
W ostatnich dniach ognisko koronawirusa stwierdzono w podtoruńskiej Brzozówce. Po zorganizowanej tam „osiemnastce” zakażenie Covid-19 stwierdzono już u 14 osób, w tym trzech pracowników toruńskiego MOPR. Koronawirusa ma także dziewczynka z przedszkola w Brzozówce, co spowodowało konieczność zamknięcia placówki i przebadania pozostałych dzieci oraz pracowników.
Zobacz także
Test antygenowy z dyskontu może wprowadzać w błąd. Prezes KRDL ostrzega
2021-04-05, 18:39- Zalecamy ostrożność w przypadku testów antygenowych z dyskontów. Mogą dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Nie wykrywają one świeżego zakażenia i informują jedynie o tym, czy mieliśmy kontakt z koronawirusem, niekoniecznie… Czytaj dalej »
Wolontariuszka na oddziale covidowym: Chorowałam, szczepiłam się, chcę pomóc
2021-04-05, 15:34Katarzyna Gucajtis z Fundacji „Światło” została wolontariuszką na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Czytaj dalej »
Strażacy z Osia zbierają na koncentrator tlenu dla chorych na COVID-19
2021-04-02, 12:15Na koncie jest już 900 zł, a potrzeba jeszcze dwóch tysięcy. Strażacy Ochotnicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego w Osiu (powiat świecki) zorganizowali zbiórkę na koncentrator tlenu. Urządzenie będzie wypożyczane za darmo… Czytaj dalej »
W szpitalu szukał koronawirusa, a ratusz chciał podpalić. Wszystko filmował
2021-04-01, 21:15Policja zatrzymała mężczyznę, który w miniony weekend bez maseczki wtargnął do toruńskiego Szpitala Miejskiego ogłaszając, że 'suweren przyszedł na kontrolę'. Dziś (01.04.) próbował wejść do ratusza domagając się rozmowy… Czytaj dalej »
Służba zdrowia w regionie jest w trudnej sytuacji. Chorych będzie więcej [wideo]
2021-04-01, 20:17Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz spodziewa się, że w najbliższych dniach w szpitalach spodziewany jest wzrost chorych na COVID-19. - W naszych 30 szpitalach, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19, zajętych jest… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590