Zakopali kapsułę z czasów pandemii. I pożegnali koronawirusa [zdjęcia]
Kupon totolotka, kod wstępu do toalety w CSW, miara, puder do twarzy, a także maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne - to tylko niewielka część pamiątek, które znalazły się w kapsule czasu, zakopanej dziś w Toruniu.
Słoik z pamiątkami z czasów pandemii zakopany został na terenie zielonym filii Centrum Kultury Dwór Artusa. To właśnie pracownicy tej instytucją byli autorami symbolicznej akcji, zorganizowanej z pomocą mieszkańców, którzy przez kilka dni przynosili różne przedmioty.
- Zakopanie kapsuły to symboliczne pożegnanie z koronawirusem, a przede wszystkim pewnego rodzaju pamiątka po tych trudnych czasach - wyjaśnia Łukasz Wudarski, dyrektor CK Dwór Artusa. - Przez ostatnie miesiące byliśmy paraliżowani przez wstrętnego koronawirusa. Mieliśmy z tym wszyscy ogromny problem, bo trzeba było zostać w domach, a my musieliśmy przeformatować naszą działalność. Chcieliśmy symbolicznie zakończyć ten czas i rozpocząć nowe życie, a z drugiej strony - fajnie będzie kiedyś odkopać kapsułę i zobaczyć, czym żyliśmy w tym ciężkim czasie.
W toruńskiej kapsule czasu znalazł się także karabińczyk z logiem Polskiego Radia PiK. Kapsuła odkopana zostanie za trzydzieści lat.
Zobacz także
Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli
2021-01-27, 14:22- Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przyspieszyć proces szczepień lub uspokoić zaniepokojonych, to rząd być może… Czytaj dalej »
Wyszła z domu podczas izolacji, siedziała już w areszcie, a teraz grozi jej więzienie
2021-01-27, 12:43Spędziła w areszcie już 5 miesięcy, teraz grozi jej do 8 lat więzienia. Przed toruńskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w głośnej sprawie Karoliny L. oskarżonej o sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego. Kobieta - mimo… Czytaj dalej »
Minister zdrowia: na UMK w Toruniu doszło do naruszenia zasad szczepień
2021-01-27, 11:58- Rektor UMK wpisał na listę szczepień dla grupy zero osoby nieuprawnione. To naruszenie zasad szczepień - tak minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do faktu zaszczepienia posła i pracownika naukowego toruńskiego uniwersytetu… Czytaj dalej »
Poseł Zbigniew Girzyński zawieszony w prawach członka PiS. Poszło o szczepienie
2021-01-27, 07:11Zbigniew Girzyński - decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - został zawieszony w prawach członka partii. - Zasady obowiązują wszystkich - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Czytaj dalej »
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla transplantologii
2021-01-26, 20:30W całej Polsce liczba przeszczepów narządów w czasie pandemii koronawirusa spadła o połowę. Główny powód to brak dawców. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590