Pracownica Urzędu Marszałkowskiego z koronawirusem. Pracowała zdalnie
- Kobieta sama zgłosiła się do lekarza - potwierdził Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Dodał, że osoba ta pracowała zdalnie, więc kwarantanną objęte zostanie tylko kilka osób z jej otoczenia.
- Objawy, które były u tej kobiety, zostały rozpoznane przez lekarza pierwszego kontaktu, gdy we własnym zakresie zgłosiła się na badania. Obecnie trwa dochodzenie epidemiczne. Z tych pierwszych informacji wynika, że ta osoba przebywała na pracy zdalnej, kiedy pojawiły się objawy związane z koronawirusem, i prawdopodobnie tylko kilka osób z najbliższego kontaktu będzie objęta kwarantanną, zostaną od nich pobrane wymazy - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.
Dodatkowe badania zostaną przeprowadzone w zakładzie odzieżowym w Toruniu. U osób związanych z toruńską firmą wykryto 16 przypadków Covid -19.
- Ten zakład jest nadal zamknięty. Pracuje tam 41 osób. Będziemy przeprowadzać kolejne badania, drugą turę tak zwanych wymazów, i oczywiście będziemy też państwa na bieżąco informować o wynikach tych prób - mówi Adrian Mól.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 352 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i o śmierci 18 osób. Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażenie u 31 316 osób, spośród których 1334 zmarły.
Zobacz także
Byli na froncie walki z COVID-19 od samego początku. Wręczono im odznaczenia
2021-09-28, 16:14Strach i lęk - to najczęściej wspominane emocje przez personel szpitali z początku pandemii. Mówili o tym wprost pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, którzy odebrali odznaczenia przyznane przez ministra… Czytaj dalej »
Nagrodzili jedyny szpital, który w epidemii nie miał wewnętrznego zakażenia [wideo, zdjęcia]
2021-09-22, 13:37Trzydzieścioro pracowników Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy nagrodzonych za walkę z COVID-19! Odznaki honorowe wręczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Bydgoska posłanka Iwona Kozłowska na billboardach. Tak zachęca do szczepień
2021-09-21, 18:35Do końca roku w Bydgoszczy i kilku wybranych powiatach w regionie będą pojawiać się billboardy zachęcające do szczepień. Akcja to inicjatywa posłanki Platformy Obywatelskiej Iwony Kozłowskiej. Czytaj dalej »
Bydgoski Sanepid proponuje odpłatne testy na obecność koronawirusa
2021-09-20, 19:30Od dnia 20 września w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy można wykonać odpłatnie badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR. To oferta także dla grup zorganizowanych - z dojazdem. Czytaj dalej »
Szczepienia na przerwie. „Uczniowie zgłaszają się, bo wszystko jest na miejscu"
2021-09-15, 20:03Gabinet pielęgniarki szkolnej w Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy zamienił się w środę w punkt szczepień przeciwko koronawirusowi. Chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało tu 19 z ponad 700 uczniów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590