Ognisko Covid-19 w regionie. Koronawirus w zakładzie odzieżowym w Toruniu
W niewielkim zakładzie odzieżowym w Toruniu wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest troje pracowników i trzy osoby z kontaktu - poinformował w niedzielę doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski.
- Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u trzech osób pracujących w tym zakładzie i trzech współzamieszkujących z nimi. Kwarantanną objęto 8 osób - poinformował Jarosław Jakubowski.
- To pierwsze większe ognisko koronawirusa w regionie od kilku tygodni. W niedzielę 14 czerwca poinformowano o 12 przypadkach zakażenia w województwie. To 4 osoby z Torunia, 6 z powiatu toruńskiego i po jednej z powiatów bydgoskiego i żnińskiego. Od początku epidemii w regionie potwierdzono 626 zakażeń. 515 osób wyzdrowiało, a 49 zmarło. Dotychczas przeprowadzono na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ponad 52,5 tys. testów.
Zobacz także
Prezydent Torunia: Miejskie placówki ochrony zdrowia funkcjonują bez utrudnień
2020-03-31, 20:55W Toruniu i w powiecie toruńskim jest 11 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, ponad 800 osób przebywa w kwarantannie domowej, a 23 przebywa w miejscu kwarantanny zbiorowej. 32 osoby objęto nadzorem epidemiologicznym - poinformował… Czytaj dalej »
Jak zmieniła nas epidemia koronawirusa? Badania naukowców z UKW i Collegium Medicum UMK
2020-03-31, 20:25Chcą wiedzieć jak w związku z koronawirusem zmieniły się nasze nawyki higieniczne. Grupa naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy przygotowała specjalną ankietę. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 75 hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 76 zakażonych
2020-03-31, 19:21W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 75 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażania, a liczba chorych wzrosła do 76 - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik prasowy wojewody… Czytaj dalej »
W sanatorium „Orion” w Ciechocinku powstanie izolatorium dla zakażonych koronawirusem
2020-03-31, 18:05Izolatorium dla chorych na COVID-19, którzy nie wymagają hospitalizacji, powstanie w sanatorium MSWiA „Orion” - powiedział burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Dodał, że pierwsi pacjenci trafią tam najprawdopodobniej pod koniec… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: Kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem; łącznie 76 chorych
2020-03-31, 15:25W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 76 osób - poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590