16 chorych na COVID-19 w stanie dobrym i średnim w szpitalach w regionie
16 osób chorych na COVID-19 jest obecnie hospitalizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. 11 pacjentów jest w stanie dobrym, a pięcioro w średnim – poinformował urząd wojewódzki w Bydgoszczy.
Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego wojewody wynika, że w dwóch z pięciu szpitali dla chorych na COVID-19 w regionie nie ma obecnie ani jednego pacjenta. Wszystkie łóżka są wolne w Nowym Szpitalu w Świeciu i w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu.
W szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Bydgoszczy hospitalizowane są dwie osoby chore na COVID-19 – w stanie dobrym i średnim.
W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu, który dysponuje 1100 łóżkami i 65 respiratorami, obecnie przebywa ośmioro chorych na COVID-19. Pięcioro z pacjentów jest w stanie dobrym, a trzy osoby w średnim.
W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy leczonych jest sześciu pacjentów – pięciu w stanie dobrym i jeden w średnim.
Nie działa już izolatorium w Ciechocinku, a osoby w stanie dobrym chore na COVID-19 będą od czerwca trafiały do specjalnie wydzielonej części szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.
W tym tygodniu – od poniedziałku 1 czerwca – w regionie zanotowano osiem nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Do 58 zmniejszyła się liczba aktywnych przypadków. Dotychczas w województwie zakażenie potwierdzono u 601 osób, 496 z nich wyzdrowiało, a 47 zmarło.
Zobacz także
38 osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 22 potwierdzone zakażenia
2020-03-24, 19:38W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 38 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. We wtorek potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia. W regionie jest ich do tej pory 22 - poinformował rzecznik prasowy wojewody… Czytaj dalej »
Zakaz odwiedzania dzieci w szpitalu dziecięcym. Rodzice zbulwersowani!
2020-03-24, 19:32Kontrowersje wokół Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzania małych pacjentów i przebywania z nimi. Powodem jest zagrożenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Kujawy i Pomorze: Kolejna osoba zakażona koronawirusem; łącznie 22 chorych
2020-03-24, 16:31W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 22 osoby — poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Stan wszystkich pacjentów jest dobry. Czytaj dalej »
„Takiego kryzysu w historii uzdrowisk nie było”. Sanatoria proszą o pomoc
2020-03-24, 15:28Polskie uzdrowiska apelują do rządu o wsparcie w związku z konsekwencjami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Do apelu przyłączyły się Ciechocinek, Inowrocław i Brześć Kujawski. Czytaj dalej »
Prawnicy wspierają lekarzy, walczących z epidemią. Porady za darmo [lista adwokatów]
2020-03-24, 14:00Prawnicy z regionu w czasie epidemii wychodzą na przeciw medykom. Będą bezpłatnie udzielać im porad prawnych - w sytuacjach, które budzą wątpliwości. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590