Otwierają „Słoneczko". Przebadali ponad 100 osób, nikt nie jest zakażony
Żłobek przy Placu Poznańskim w Bydgoszczy będzie czynny od poniedziałku - poinformował Urząd Miasta. Jak podawaliśmy, kolejne badania opiekunki z placówki wykazały, że kobieta jednak nie jest zarażona koronawirusem.
Podobnie nie wykazały go badania ponad 100 osób z najbliższego kontaktu opiekunki, czyli współpracowników, dzieci i rodziców. Według sanepidu, nie trzeba już badać kolejnych z ponad 170 osób wysłanych na kwarantannę i można otworzyć zamknięty od 2 czerwca żłobek. Jak wyjaśniała rzeczniczka sanepidu, pierwsze badanie opiekunki (pozytywne) było niejasne, a zaraportowano je jako przypadek zarażenia.
Jak czytamy w komunikacie z ratusza, mimo wykluczenia zakażenia, w żłobku zostaną przeprowadzone czynności porządkowe, żeby rodzice mieli pewność i poczucie bezpieczeństwa oddając swoje dzieci do placówki.
Zobacz także
Pierwsze ofiary koronawirusa w regionie! Nie żyją dwie pacjentki z Grudziądza
2020-04-03, 14:01Jak informuje Szpital w Grudziądzu, zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID - 19. Pierwsza leczyła się w placówce od 29 marca, druga przyjechała wczoraj (02.04.) z oddziału hematologii w Toruniu. Czytaj dalej »
W kwietniu urzędy pracy spodziewają się fali zwolnień. Pięć zapowiedzi już jest
2020-04-03, 12:40Kujawsko-pomorskie firmy zgłaszają Powiatowym Urzędom Pracy konieczność redukcji zatrudnienia w związku z epidemią. Wśród firm planujących zwolnienia są zakłady z powiatów: bydgoskiego, tucholskiego oraz włocławskiego oraz sępoleńskiego… Czytaj dalej »
Wielkanoc w regionie: bez święconki, bez procesji. A Pierwsze Komunie?
2020-04-03, 11:28Diecezje Bydgoska i Toruńska opublikowały zalecenia dotyczące celebrowania Triduum Paschalnego. Biskupi mówią też o organizacji Pierwszej Komunii Świętej. Czytaj dalej »
Już sześćset maseczek ochronnych uszyły więźniarki z Grudziądza. I szyją dalej!
2020-04-03, 10:50Podopieczne Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu zaangażowały się w walkę z pandemią koronawirusa. Kobiety szyją maseczki ochronne. Cel jest nad wyraz szczytny, jego motto także: 'Jesteśmy jednym społeczeństwem'. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia Michał Zaleski: Pacjenci musieli być przyjęci. Potem ujawnił się wirus
2020-04-03, 10:01Szpital Miejski w Toruniu przestrzega wszystkich procedur i zaleceń sanitarnych, a pacjenci przed przyjęciem są sprawdzani, ale specyfika koronawirusa nie zawsze pozwala wychwycić chorobę na wczesnym jej etapie - podkreślał w Rozmowie… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590