Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem
Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego przypadku zachorowania na Covid-19.
Dotąd (stan na 30 maja) liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków koronawirusa w regionie wynosi 594. 1381 osób przebywa w kwarantannie, 175 jest objętych nadzorem. Z Covid-19 wygrały 474 osoby, 46 osób zmarło. Przebadano w regionie 39 940 próbek.
Ministerstwo Zdrowia poinformmowało tymczasem o 195 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 10 osób zmarło.
Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w województwach: śląskim (54), mazowieckim (52), łódzkim (35) i świętokrzyskim (29).
Zmarli, to: trzy osoby z Raciborza, dwie z Warszawy, dwie ze Zgierza, po jednej: z Gdańska, Bolesławca i Jeleniej Góry. Większość z nich miała choroby współistniejące.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotąd u 23 571 osób, 1 061 zmarło.
Wyzdrowiało 11 016 chorych.
Zobacz także
Koronawirus boi się mydła i zasad higieny. W Toruniu trwa kampania informacyjna
2020-03-03, 08:15Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem? - w Toruniu ruszyła akcja plakatowa. Informacje pojawiły się między innymi w wydziałach urzędu, spółkach miejskich i jednostkach podległych ratuszowi. Czytaj dalej »
Koronawirus? Specjalista: higiena i jeszcze raz higiena!
2020-03-02, 10:38W 80% osoby zarażone koronawirusem przechodzą chorobę jak zwykłe przeziębienie lub nawet bezobjawowo - mówiła w naszej porannej rozmowie Ewa Nowak-Wąsicka Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu. Czytaj dalej »
Wojewoda zapewnia: Kujawsko - pomorskie przygotowane na koronawirusa
2020-02-29, 10:30100 milionów złotych premier Mateusz Morawiecki przeznaczył na walkę z koronawirusem. To pieniądze z rezerwy budżetowej. W piątek (28.02.) premier spotkał się z wojewodami. Temat spotkania: ochrona epidemiologiczna kraju. Czytaj dalej »
List do marszałka ws. przygotowania województwa na wypadek koronawirusa
2020-02-28, 06:15W przygotowania do walki z koronawirusem powinny włączyć się samorządy wojewódzkie - tak uważają senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza i poseł tego ugrupowania Magdalena Łośko. Dlatego napisali do marszałka województwa… Czytaj dalej »
Nastolatek z objawami grypy w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Pobrano próbki na obecność koronawirusa
2020-02-25, 16:36Próbki zostały wysłane do analizy. Czekamy na wyniki badania, które potwierdzą lub wykluczą to, że mamy do czynienia z koronawirusem - powiedziała dr Barbara Dura z bydgoskiego szpitala zakaźnego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590