Kujawsko-pomorskie służby sanitarno-epidemiologiczne pomagają na Śląsku!
Jedna z ekip specjalistów z Powiatowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych w regionie właśnie wróciła do domu ze Śląska, gdzie wspierała tamtejsze służby w walce z koronawirusem. Na ich miejsce, na południe kraju pojechała kolejna kujawsko-pomorska zmiana.
21 maja br. (czwartek) kolejna już grupa (tym razem numer 3) dotarła na Śląsk – są to pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu oraz Wąbrzeźnie. Dzień przyjazdu poświęcony został na wymianę doświadczeń z grupą numer 2, przebywającą w województwie śląskim od 16 maja.
W piątek natomiast (22 maja br.) pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipnie, Mogilnie (2 osoby) oraz Sępólnie Krajeńskim, po tygodniowej walce na Śląsku (docenianej nie tylko przez kolegów z PSSE w Bytomiu, ale i petentów z tego regionu!), powrócili do naszego województwa na zasłużony odpoczynek.
- Dziękujemy Wam bardzo za Waszą postawę, poświęcenie i wielkie serce! Nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele sił swoim uśmiechem dawaliście nam przez ten czas! Duma!! To jedno słowo oddaje więcej niż tysiąc innych! - czytamy w komunikacie WSSE Bydgoszcz.
- Naszym kolejnym bohaterkom życzymy dużo sił oraz motywacji do ciągłego wspierania naszych rodaków z Południa! Jesteśmy pewni, że dobro powraca i do Was wróci ze zdwojoną mocą! Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu z naszego regionu, jak i całej Polski, sytuacja w województwie śląskim już niebawem zostanie opanowana.
Zobacz także
Wdarł się do szpitala, chciał udowodnić, że pandemia to fikcja. Jaki wyrok?
2022-09-08, 09:15W toruńskim Sądzie Rejonowym ma zapaść w czwartek (8 września) wyrok w sprawie Bartosza T. pseudonim „Suweren”. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku wtargnął do szpitala miejskiego w Toruniu ze smartfonem, by udowodnić w mediach… Czytaj dalej »
Koronawirus odstraszał chorych na raka. Teraz Centrum Onkologii ma więcej pacjentów
2022-08-24, 10:09W bydgoskim Centrum Onkologii przybyło pacjentów „popandemicznych”. Trudniejszy dostęp do lekarzy i strach przed pojawianiem się w szpitalach z powodu koronawirusa spowodowały u niektórych chorych opóźnienie w leczeniu. Czytaj dalej »
Dr Paweł Rajewski: Jesienią przekonamy się, czy będzie szósta fala pandemii
2022-05-16, 13:00Był koniec lockdownu i zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Teraz kolejny krok - po dwóch latach walki z COVID-19 w Polsce formalnie kończy się okres epidemii, a zaczyna stan zagrożenia epidemicznego. Czytaj dalej »
Ministerstwo dziękuje służbom i urzędnikom za ofiarną pracę w pandemii
2022-04-20, 18:20Blisko 100 osób z regionu kujawsko-pomorskiego zostało wyróżnionych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Podziękowania dotyczyły ponad 2-letniej walki z pandemią koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 1201 nowych zakażeń, 42 w Kujawsko-Pomorskiem
2022-04-15, 11:35Badania potwierdziły 1201 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 103 ponowne. Zmarły 34 osoby z COVID-19 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590