Koronawirus zastał ich na Sardynii. Małżeństwo z Torunia czeka na możliwość powrotu do Polski
Wylecieli na Sardynię, żeby społecznie pomagać na farmie. Pobyt małżeństwa z Torunia na włoskiej wyspie z powodu epidemii koronawirusa przedłużył się już ponad miesiąc. Pomogli miejscowi gospodarze.
- Z powodu epidemii w całych Włoszech wprowadzono zakaz przemieszczania się poza wyjściami do sklepu czy do lekarza, więc nie mogliśmy jeździć na farmę, żeby pomagać w ramach naszego wolontariatu. Nasze bilety powrotne zostały anulowane i nie mamy jak wrócić do domu, ale na szczęście nasi gospodarze byli na tyle uprzejmi, że pozwolili nam zostać. Obostrzenia są we Włoszech zmniejszane. Korzystamy z tego, że znajdujemy się w ładnych okolicznościach przyrody. Mamy dostęp do morza i jest ładna pogoda - relacjonuje pan Michał.
Torunianie nie znają jeszcze daty powrotu do kraju.
Zobacz także
Ewakuacja zakażonych pacjentów ze szpitala w Grudziądzu!
2020-10-08, 11:51- Przed kilkoma chwilami autokar, na którego pokładzie znajduje się 32 chorych z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 wyruszył ze szpitala w Grudziądzu w stronę izolatorium w Ciechocinku - napisała w czwartek (08.10.) około południa… Czytaj dalej »
Jeszcze więcej zakażeń w grudziądzkim szpitalu. Już 63 pracowników
2020-10-08, 10:11Kolejne zarażenia koronawirusem w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Chorych jest już ponad 60 osób z personelu. Badania przesiewowe cały czas trwają. Lecznica nie przyjmuje nowych pacjentów. Czytaj dalej »
Pokonał koronawirusa, a teraz oddaje osocze innym chorym - już ósmy raz!
2020-10-08, 09:15Policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie jest honorowym krwiodawcą od 1996 roku. Od tego czasu wielokrotnie oddawał krew. Po przechorowaniu COVID-19, już ośmiokrotnie oddał osocze „ozdrowieńca” dla chorych… Czytaj dalej »
Siedmiu chorych, inni pracują zdalnie. Koronawirus w bydgoskim sanepidzie
2020-10-07, 13:45Siedmiu pracowników powiatowego sanepidu w Bydgoszczy jest zakażonych koronawirusem. Stacja przy ul. Kościuszki jest zamknięta. Czytaj dalej »
Przeprowadzają wywiad, mierzą temperaturę, wydają przepustki. Żołnierze w szpitalu
2020-10-07, 13:04Wojsko pomaga szpitalowi w Grudziądzu. Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadzają triaż, czyli pierwszy wywiad z pacjentami wchodzącymi do szpitala. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590