Do przedszkola marsz! W Bydgoszczy od poniedziałku, ale nie do każdego
W Bydgoszczy w poniedziałek działalność wznowi 26 miejskich przedszkoli i jedna szkoła z oddziałami przedszkolnymi. Kolejne placówki zostaną otwarte 20 i 25 maja - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe ratusza.
Wznowienie pracy przedszkoli zgodnie z decyzją rządu możliwe jest od 6 maja.
„Jednak właściwe przygotowanie większej liczby placówek wymagało czasu. Ten czas był niezbędny dyrektorom przedszkoli do przygotowania szeregu procedur bezpieczeństwa, które zyskały akceptację sanepidu. Miasto zapewniło środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki i maseczki, fartuchy, przyłbice. Kupiliśmy też termometry bezdotykowe i dozowniki na środki dezynfekujące. W oparciu o wytyczne GIS przygotowano placówki na przyjęcie dzieci. Wszystkie decyzje i działania podjęliśmy, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa dzieciom, ich rodzinom i opiekunom - podkreślono w komunikacie.
Urząd miasta przypomniał, że zgodnie z wytycznymi rządu jedna grupa przedszkolna może liczyć maksymalnie 12 dzieci, a opieka musi być zorganizowana z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z uwagi na fakt, że nie do wszystkich placówek zgłosili się chętni, otwarte zostaną tylko te, do których zgłoszonych zostało co najmniej pięcioro dzieci. Kolejne grupy i placówki otwierane będą w miarę zainteresowania i możliwości organizacyjnych przedszkoli.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ratusza za tydzień ma zostać podana informacja czy żłobki będą gotowe do przyjęcia dzieci od 21 maja.
W Bydgoszczy są 32 przedszkola i oddziały przedszkolne w 20 szkołach, a także osiem żłobków.
Zobacz także
COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Śledztwo pod nadzorem władz prokuratury w Gdańsku
2022-03-31, 18:00Śledztwo w sprawie zakażeń koronawirusem w Szpitalu Miejskim w Toruniu znalazło się pod nadzorem zastępcy Prokuratora Regionalnego w Gdańsku. Przypomnijmy, sąd uwzględnił zażalenie rodzin zmarłych pacjentów i polecił śledczym… Czytaj dalej »
Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Sprawa wraca do gdańskiej prokuratury
2022-03-11, 16:00Jak ustaliło Polskie Radio PIK, Sąd Okręgowy w Toruniu uwzględnił zażalenie rodzin, które nie zgodziły się z umorzeniem postępowania. Prawie dwa lata temu toruńska lecznica była jednym z największych ognisk zakażeń w regionie… Czytaj dalej »
Tu trafią dzieci z powikłaniami po COVID-19. Nowe Centrum w szpitalu dziecięcym
2022-02-24, 08:40Centrum diagnostyki postcovidowej dla najmłodszych pacjentów powstanie na terenie szpitala dziecięcego w Bydgoszczy. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji nowego budynku. Czytaj dalej »
Szpital wojewódzki we Włocławku walczy z COVID-19. Co z pacjentami?
2022-02-21, 19:00Po weekendzie miały ruszyć obydwa oddziały internistyczne włocławskiego szpitala. Dyrektor do spraw medycznych, dr Iliya Iliev przyznaje, że w pełni obietnicy tej nie udało się dotrzymać. Czytaj dalej »
Psychoterapeuci bezpłatnie wysłuchają niepełnosprawnych
2022-02-19, 17:00Toruńska Fundacja Studio M6 ma propozycję dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności, które z powodu pandemii traciły szansę na udział w zajęciach, ćwiczeniach, co spowodowało pogorszenie się ich stanu psychicznego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590