Od poniedziałku inowrocławskie żłobki i przedszkola mogą wznowić działalność
Żłobki i przedszkola w Inowrocławiu mogą od poniedziałku 18 maja wznowić działalność opiekuńczą i wychowawczą. Wszystkie placówki zostały dostosowane do wymogów epidemicznych, a pracownicy przeszli szkolenia – poinformował w komunikacie ratusz.
„Po uzgodnieniu z prezydentem miasta decyzję w tych sprawach podjęli dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, co było możliwe po stałym monitorowaniu liczby osób zakażonych w Inowrocławiu oraz regionie. Utrzymujący się stabilny poziom bezpieczeństwa pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy wykazują zainteresowanie oddaniem swoich dzieci do placówki. Istotnym argumentem jest również powrót do pracy od przyszłego tygodnia kolejnych grup zawodowych” – podkreślono w komunikacie.
Wszystkie miejskie placówki zostały dostosowane do wytycznych głównego inspektora sanitarnego. Po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym stworzono szczegółowe procedury dotyczące zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w placówce dzieciom oraz pracownikom. Procedury te uwzględniają specyfikę budynków oraz możliwości organizacyjne w każdym ze żłobków i przedszkoli.
Dyrektorzy przeprowadzili również szkolenia z zakresu stosowania obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wdrożenia prawidłowych procedur bezpieczeństwa i higieny.
„Szkoda tylko, że w obecnej fazie zachorowań, w tym utajonych, występujących u dzieci, nie zapewniono nam możliwości objęcia programem testowym wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli. To na pewno wzmocniłoby tak pożądane poczucie bezpieczeństwa” – zaznaczył cytowany w komunikacie prezydent miasta Ryszard Brejza.
Zobacz także
Epidemia w województwie kujawsko-pomorskim. Najnowsze dane
2020-03-15, 19:14W województwie kujawsko-pomorskim na dzień 16 marca 2020 roku 31 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól. Jeszcze do wczoraj było 19 takich pacjentów… Czytaj dalej »
Koronawirus a loty widmo. Dlaczego samoloty latają puste?
2020-03-15, 18:43W trakcie pandemii koronawirusa niektóre samoloty latają niemal puste. Mimo strat związanych ze spalaniem paliwa i koniecznością opłacania załóg, linie lotnicze wciąż decydują się utrzymywać niektóre połączenia w obawie przed… Czytaj dalej »
Koronawirus. Mniej wiernych odwiedza świątynie
2020-03-15, 14:44Z powodu wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Kościół udzielił dyspensy od niedzielnych mszy świętych. Przed toruńska Katedrą z wiernymi rozmawiał nasz r… Czytaj dalej »
Żołnierze WOT będą rozwozili żywność seniorom
2020-03-15, 12:46Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i jednocześnie nasi urzędnicy od poniedziałku będą rozwozili żywność seniorom z powiatów toruńskiego i brodnickiego — poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego… Czytaj dalej »
Izba aptekarska apeluje: do apteki tylko po leki
2020-03-15, 10:45Samorząd aptekarski apeluje do pacjentów, by odwiedzali apteki jedynie po leki i zrezygnowali z zakupów, gdy chcą nabyć tylko suplementy czy kosmetyki. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590