Od poniedziałku inowrocławskie żłobki i przedszkola mogą wznowić działalność
Żłobki i przedszkola w Inowrocławiu mogą od poniedziałku 18 maja wznowić działalność opiekuńczą i wychowawczą. Wszystkie placówki zostały dostosowane do wymogów epidemicznych, a pracownicy przeszli szkolenia – poinformował w komunikacie ratusz.
„Po uzgodnieniu z prezydentem miasta decyzję w tych sprawach podjęli dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, co było możliwe po stałym monitorowaniu liczby osób zakażonych w Inowrocławiu oraz regionie. Utrzymujący się stabilny poziom bezpieczeństwa pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy wykazują zainteresowanie oddaniem swoich dzieci do placówki. Istotnym argumentem jest również powrót do pracy od przyszłego tygodnia kolejnych grup zawodowych” – podkreślono w komunikacie.
Wszystkie miejskie placówki zostały dostosowane do wytycznych głównego inspektora sanitarnego. Po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym stworzono szczegółowe procedury dotyczące zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w placówce dzieciom oraz pracownikom. Procedury te uwzględniają specyfikę budynków oraz możliwości organizacyjne w każdym ze żłobków i przedszkoli.
Dyrektorzy przeprowadzili również szkolenia z zakresu stosowania obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wdrożenia prawidłowych procedur bezpieczeństwa i higieny.
„Szkoda tylko, że w obecnej fazie zachorowań, w tym utajonych, występujących u dzieci, nie zapewniono nam możliwości objęcia programem testowym wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli. To na pewno wzmocniłoby tak pożądane poczucie bezpieczeństwa” – zaznaczył cytowany w komunikacie prezydent miasta Ryszard Brejza.
Zobacz także
Raport wojewody z 23 marca - w regionie 21 przypadków koronawirusa
2020-03-23, 20:40Jak co dzień, wojewoda kujawsko - pomorski przedstawia raport z lokalnego frontu walki z koronawirusem. Mamy łącznie 21 chorych. Są też zmiany w danych z kwarantanny i z dozoru epidemiologicznym. Czytaj dalej »
Koronawirus w Chełmnie. Czy kwarantanna obejmie większe grono mieszkańców?
2020-03-23, 19:40Zamieszanie wokół pierwszych dwóch przypadków zarażenia koronawirusem w Chełmnie. Obowiązkową kwarantannę przechodzą 12 - letnia uczennica i jej matka, u których 21 marca zdiagnozowano wirusa. Problem w tym, że wcześniej dziewczynka… Czytaj dalej »
Kwarantanna i wanna - mieszkaniec gminy Świedziebnia okłamał policjanta
2020-03-23, 18:52Kompletny brak wyobraźni i lekkomyślne stwarzanie zagrożenia dla innych - tak można opisać zachowanie mężczyzny z gminy Świedziebnia, który przechodzi właśnie kwarantannę. Dosłownie - przechodzi. W Grudziądzu było nie lepiej… Czytaj dalej »
Serce na dłoni, na twarzy maska - dzięki inicjatywie pewnej krawcowej [wideo]
2020-03-23, 18:12'Toruń szyje maseczki' - Daria Teus, krawcowa z Torunia zainicjowała akcję pomocy dla personelu medycznego z regionalnych szpitali. Na facebooku właśnie zbiera grupę chętnych do pomocy - nie tylko do szycia! Czytaj dalej »
Zdrowie i miłość muszą poczekać. Sanatoria żegnają się z kuracjuszami
2020-03-23, 17:10Sanatoria i uzdrowiska w regionie pustoszeją. To skutek wprowadzenia stanu epidemii na terenie Polski. Jak informuje rzecznik kujawsko-pomorskiego NFZ-u, Barbara Nawrocka, w naszym województwie większość z 25 tego typu placówek, już… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590