Od poniedziałku inowrocławskie żłobki i przedszkola mogą wznowić działalność
Żłobki i przedszkola w Inowrocławiu mogą od poniedziałku 18 maja wznowić działalność opiekuńczą i wychowawczą. Wszystkie placówki zostały dostosowane do wymogów epidemicznych, a pracownicy przeszli szkolenia – poinformował w komunikacie ratusz.
„Po uzgodnieniu z prezydentem miasta decyzję w tych sprawach podjęli dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, co było możliwe po stałym monitorowaniu liczby osób zakażonych w Inowrocławiu oraz regionie. Utrzymujący się stabilny poziom bezpieczeństwa pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy wykazują zainteresowanie oddaniem swoich dzieci do placówki. Istotnym argumentem jest również powrót do pracy od przyszłego tygodnia kolejnych grup zawodowych” – podkreślono w komunikacie.
Wszystkie miejskie placówki zostały dostosowane do wytycznych głównego inspektora sanitarnego. Po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym stworzono szczegółowe procedury dotyczące zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa wszystkim przebywającym w placówce dzieciom oraz pracownikom. Procedury te uwzględniają specyfikę budynków oraz możliwości organizacyjne w każdym ze żłobków i przedszkoli.
Dyrektorzy przeprowadzili również szkolenia z zakresu stosowania obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wdrożenia prawidłowych procedur bezpieczeństwa i higieny.
„Szkoda tylko, że w obecnej fazie zachorowań, w tym utajonych, występujących u dzieci, nie zapewniono nam możliwości objęcia programem testowym wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli. To na pewno wzmocniłoby tak pożądane poczucie bezpieczeństwa” – zaznaczył cytowany w komunikacie prezydent miasta Ryszard Brejza.
Zobacz także
Poseł Latos: Nie pokonamy pandemii, jeśli nie będziemy się szczepić [rozmowa]
2021-07-09, 13:34- Jeśli chodzi o pandemię, musimy być przygotowani na każdy scenariusz, nawet ten najgorszy - zwłaszcza, jeżeli tylko część społeczeństwa się zaszczepi - mówi poseł Tomasz Latos. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia był… Czytaj dalej »
W ok. 400 aptekach w Polsce można zaszczepić się przeciw COVID-19 [lista aptek]
2021-07-06, 12:02W naszym regionie do programu szczepień przeciwko koronawirusowi zgłosiło się 20 aptek m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Koronowa. Szkolenie przeszło 250 farmaceutów. Czytaj dalej »
Czy szczepienia będą obowiązkowe? Kongres Nowej Prawicy jest przeciwny
2021-07-03, 13:00Kongres Nowej Prawicy apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zachowanie dobrowolności szczepień przeciw Covid-19. To pokłosie doniesień medialnych o rozważanym scenariuszu wprowadzenia przymusu szczepień. Czytaj dalej »
Żeby było łatwiej walczyć z COVID-19. Nowe ambulanse dla ratowników [zdjęcia, wideo]
2021-06-26, 07:29Cztery nowoczesne ambulanse trafiły do ratowników medycznych z regionu. Będą służyć w dalszej walce z COVID-19 i nie tylko. Czytaj dalej »
Bez rejestracji i bez kolejki. Szczepienia w galerii Wzorcownia we Włocławku
2021-06-25, 18:51We włocławskim centrum handlowym Wzorcownia można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Punkt szczepień znajduje się na drugim piętrze. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590