Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz.
Przed dwoma tygodniami stwierdzono, że zakażona jest zakonnica z chełmińskiego klasztoru, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Krótko potem okazało się, że zakażone są również inne osoby - 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
- Dotychczas zmarły trzy siostry zakonne z tego ogniska koronawirusa - poinformowała rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska. Trzecia zmarła zakonnica miała 98 lat, wcześniej odeszły siostry w wieku 79 i 85 lat.
Pozostałe siostry zakonne hospitalizowane w szpitalu w Grudziądzu z powodu COVID-19 są w stanie dobrym. W DPS-ie w Chełmnie prowadzonym przez zgromadzenie św. Wincentego a Paulo przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Badania nie stwierdziły zakażenia koronawirusem u pensjonariuszy.
- Ponowne testy potwierdziły, że nikt z pensjonariuszy DPS-u nie został zakażony koronawirusem. Zdjęte zostały już także kwarantanny, więc opieka w tym miejscu odbywa się według normalnego trybu, oczywiście ze wszelkimi obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii - mówi starosta chełmiński Zdzisław Gamański
Zobacz także
Wojewoda: nie ma potrzeby uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku
2021-02-24, 07:56Obecnie nie ma konieczności uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku, a w razie potrzeby placówka może zacząć działać w ciągu dwóch - trzech tygodni - poinformował we wtorek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowic… Czytaj dalej »
O rządowej tarczy w Ciechocinku. 7 mld zł trafiło do przedsiębiorców w regionie
2021-02-23, 12:23Z rządowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej skorzystało dotąd blisko 400 tys. przedsiębiorców w całym kraju - mówił na konferencji prasowej w Ciechocinku Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Czytaj dalej »
Dojeżdżają do seniorów: transport delikatny, żeby szczepionką nie wstrząsać [wideo]
2021-02-19, 12:52- Więcej ekip wyjazdowych, realizujących szczepienia przeciw COVID-19, będzie od poniedziałku (22 lutego) w regionie - zapowiada NFZ. Mobilne zespoły dojeżdżają do osób, które same nie mogą dotrzeć do punktu szczepień. Czytaj dalej »
104-latka z regionu zaszczepiona przeciw COVID-19, a 110-latka jest ozdrowieńcem
2021-02-19, 09:12Pani Aurelia Liwińska, 104-letnia mieszkanka Torunia została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi - informuje Urząd Marszałkowski. Czytaj dalej »
Straż pożarna z regionu pomogła już 183 osobom dojechać na szczepienie
2021-02-18, 06:51Już od miesiąca, 13 tysięcy jednostek OSP i wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej pomagają samorządom w transporcie osób starszych i niepełnosprawnych na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590