Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz.
Przed dwoma tygodniami stwierdzono, że zakażona jest zakonnica z chełmińskiego klasztoru, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Krótko potem okazało się, że zakażone są również inne osoby - 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
- Dotychczas zmarły trzy siostry zakonne z tego ogniska koronawirusa - poinformowała rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska. Trzecia zmarła zakonnica miała 98 lat, wcześniej odeszły siostry w wieku 79 i 85 lat.
Pozostałe siostry zakonne hospitalizowane w szpitalu w Grudziądzu z powodu COVID-19 są w stanie dobrym. W DPS-ie w Chełmnie prowadzonym przez zgromadzenie św. Wincentego a Paulo przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Badania nie stwierdziły zakażenia koronawirusem u pensjonariuszy.
- Ponowne testy potwierdziły, że nikt z pensjonariuszy DPS-u nie został zakażony koronawirusem. Zdjęte zostały już także kwarantanny, więc opieka w tym miejscu odbywa się według normalnego trybu, oczywiście ze wszelkimi obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii - mówi starosta chełmiński Zdzisław Gamański
Zobacz także
Osiem potwierdzonych przypadków koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem!
2020-03-17, 14:04- Jest osiem przypadków koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem - informuje wojewoda kujawsko-pomorski. Czytaj dalej »
Żołnierze WOT rozwożą żywność seniorom, Caritas wstrzymuje wydawanie paczek
2020-03-17, 14:00Podopieczni regionalnych domów pomocy społecznej, którzy z powodu epidemii musieli je opuścić otrzymują bezpłatne gorące posiłki. Tymczasem bydgoski Caritas wstrzymuje wydawanie paczek potrzebującym. Czytaj dalej »
Dostarczą 600 butelek wody tygodniowo. Nitro-Chem wspiera szpital zakaźny
2020-03-17, 13:14Bydgoski Nitro-Chem podczas epidemii koronawirusa postanowił wesprzeć szpital zakaźny w Bydgoszczy. Będzie dostarczał wodę dla lekarzy i pacjentów. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski: Epidemia koronawirusa to ogromny cios w nasze gospodarki
2020-03-17, 11:38Europoseł Kosma Złotowski w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK mówił, że będą potrzebne potężne środki, by ponownie rozkręcić gospodarkę po ustaniu epidemii. Czytaj dalej »
Wypisali 400 pacjentów, bo szpital zmienia się w zakaźny. Szykują też laboratorium
2020-03-17, 10:29400 pacjentów opuściło grudziądzki szpital po tym, jak zdecydowano, że placówka będzie przyjmować zarażonych koronawirusem. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590