Prezydent Bydgoszczy skarży się na współpracę z sanepidem. A w zasadzie brak współpracy
Rafał Bruski złoży skargę się na współpracę z sanepidem do wojewody i premiera. Prezydent Bydgoszczy poinformował o tym w czasie konferencji Unii Metropolii Polskich, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz Wrocławia i Rzeszowa.
Zdaniem prezydentów tych miast współpraca rządu z samorządami jest na bardzo niskim poziomie, a o wszelkich zmianach samorządowcy dowiadują się na ostatni moment. Jak poinformował Rafał Bruski dopiero dzień przed planowanym otwarciem przedszkoli i żłobków, otrzymał on konkretne wytyczne dotyczące zasad ich funkcjonowania.
- Boję się w sytuacji, kiedy dowiemy się, że za chwileczkę mają ruszyć szkoły, a my nie będziemy przygotowani. Dlaczego udało się w Rzeszowie? Bo była współpraca z sanepidem. Jakie stanowisko zajął powiatowy inspektor sanitarny w Bydgoszczy? W ogóle nie chce się w to włączyć. Dla mnie to jest skandaliczne. My chcemy współpracować, ale należy nas traktować po partnersku, a nie zaskakiwać, bo gra jest o najwyższą cenę - o życie i zdrowie naszych dzieci i naszych najbliższych - powiedział Rafał Bruski.
Uczestnicy konferencji skarżyli się także na ogromne wydatki, które muszą ponieść w czasie epidemii i niewielkie wsparcie finansowe ze strony rządu.
Zobacz także
Test antygenowy z dyskontu może wprowadzać w błąd. Prezes KRDL ostrzega
2021-04-05, 18:39- Zalecamy ostrożność w przypadku testów antygenowych z dyskontów. Mogą dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Nie wykrywają one świeżego zakażenia i informują jedynie o tym, czy mieliśmy kontakt z koronawirusem, niekoniecznie… Czytaj dalej »
Wolontariuszka na oddziale covidowym: Chorowałam, szczepiłam się, chcę pomóc
2021-04-05, 15:34Katarzyna Gucajtis z Fundacji „Światło” została wolontariuszką na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Czytaj dalej »
Strażacy z Osia zbierają na koncentrator tlenu dla chorych na COVID-19
2021-04-02, 12:15Na koncie jest już 900 zł, a potrzeba jeszcze dwóch tysięcy. Strażacy Ochotnicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego w Osiu (powiat świecki) zorganizowali zbiórkę na koncentrator tlenu. Urządzenie będzie wypożyczane za darmo… Czytaj dalej »
W szpitalu szukał koronawirusa, a ratusz chciał podpalić. Wszystko filmował
2021-04-01, 21:15Policja zatrzymała mężczyznę, który w miniony weekend bez maseczki wtargnął do toruńskiego Szpitala Miejskiego ogłaszając, że 'suweren przyszedł na kontrolę'. Dziś (01.04.) próbował wejść do ratusza domagając się rozmowy… Czytaj dalej »
Służba zdrowia w regionie jest w trudnej sytuacji. Chorych będzie więcej [wideo]
2021-04-01, 20:17Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz spodziewa się, że w najbliższych dniach w szpitalach spodziewany jest wzrost chorych na COVID-19. - W naszych 30 szpitalach, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19, zajętych jest… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590