Koronawirus pokonany, ale pani Agnieszka ma innego groźnego wroga!
Pierwszego kwietnia, pani Agnieszka Radomska zmagająca się z nowotworem krwi, dowiedziała się, że zaatakował ją jeszcze jeden podstępny przeciwnik: koronawirus. O zakażeniu dowiedziała się podczas pobytu w toruńskim szpitalu.
- Najpierw było niedowierzania. Ja? Przecież ja się dobrze czuję, a nawet super! Niestety, test mówił, że jestem zakażona. Mój syn zadzwonił: Mama, powiedz, że to jest prima aprilis. Jednak nie było to żart. Przeszłam to, jak na chorobę współistniejącą, łagodnie. Miałam bóle takie jak przy przeziębieniu i grypie. Temperatura nie przekroczyła 38 stopni. Straciłam węch i smak. Mogłam jeść tylko kisiel i przyjmować płyny - relacjonuje swój stan w czasie zakażenia koronawirusem pani Agnieszka Radomska.
Dodaje, że jedynym ratunkiem w przypadku tej pierwszej choroby, czyli nowotworu krwi, jest znalezienie genetycznego bliźniaka, który podzieli się z nią szpikiem kostnym.
- Mąż bardzo się zaangażował w moją chorobę, został ambasadorem chorób współistniejących. Nawiązał współpracę z bazą DKMS, żeby poszerzyć bazę danych, aby w przyszłości więcej osób miało szansę znaleźć swojego bliźniaka genetycznego - mówi pani Agnieszka.
Link do pomocy
Więcej na naszej antenie po godzinie 15, a audycji Popołudnie z nami.
Zobacz także
KO w Toruniu: Niepełnosprawni do szczepień razem z seniorami
2021-01-25, 21:00- Osoby niepełnosprawne powinny jak najszybciej trafić do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19 - uważa Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Podczas konferencji w Toruniu zwróciła uwagę na niejasne jej zdaniem kryteria… Czytaj dalej »
Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W niektórych punktach ruszą od wtorku
2021-01-25, 13:3630 dawek szczepionki na tydzień. Tyle otrzymają punkty szczepień. W poniedziałek zaszczepiono pierwszych seniorów, jednak niektóre punkty zaczną przyjmować pacjentów dopiero po południu, a nawet we wtorek. Czytaj dalej »
Liczba zakażeń koronawirusem i pozytywnych testów. Skąd różnica?
2021-01-25, 12:35Dlaczego liczba nowych przypadków koronawirusa nie pokrywa się z liczbą pozytywnych testów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto śledzi codzienne raporty zakażeń podawane przez Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić!
2021-01-24, 22:04- Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek (25.01.) rozpoczynają się szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Na Kujawach… Czytaj dalej »
Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią
2021-01-23, 15:21Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie na Słowację wyjechało 200 polskich wolontariuszy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590