Koronawirusowy raport z Polski i regionu: 236 zakażeń, zmarło 3 chorych
Koleje wiadomości z frontu walki z koronawirusem. W Polsce z powodu Covid-19 zachorowały 14242 osoby, zmarło 700 pacjentów. Na Kujawach i Pomorzy zaraziło się 561 osób, nie żyje 28, a wyzdrowiało 210 zakażonych.
- Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (99), wielkopolskiego (61), świętokrzyskiego (18), małopolskiego (16), dolnośląskiego (11), zachodniopomorskiego (8), pomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (5), podkarpackiego (2), lubelskiego (2), podlaskiego (1) - zawiadamia Ministerstwo Zdrowia.
- Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Starachowice, 74-K Zgierz, 69-M Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 14242. Nie żyje 700 osób - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.
Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim zakażenie stwierdzono u 5 osób. Wśród nich są 3 osoby z Bydgoszczy, 1 z Grudziądza i 1 z Torunia. Jeden z mieszkańców powiatu świeckiego został błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz. Został on usunięty z wykazu. Raport został skorygowany.
W związku z błędnie zaraportowanym przez WSSE Bydgoszcz zgonem z Białych Błot zostaje on także usunięty z wykazu. Szczegóły w naszej publikacji: Korekta zgonu z Białych Błot
Sztab wojewody informuje również o kolejnych 7 ozdrowieńcach.
Razem w woj. kujawsko-pomorskim zakażonych jest 561 osób, w tym 28 osób
zmarłych i 210 ozdrowieńców.
Zobacz także
Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO
2021-04-20, 09:28- Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków!- to postulat działaczy PO z Torunia. Czytaj dalej »
Po pandemii mniej restauracji w galeriach, więcej przy ulicach handlowych
2021-04-19, 16:03- Przeciągająca się pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny w centrach handlowych mogą spowodować, że gastronomia będzie szukała dla siebie alternatywnych lokalizacji i głównie będą to ulice handlowe - wskazuje CBRE. Czytaj dalej »
Masowe szczepienia w Świeciu: hala gotowa, na początek 400 osób dziennie
2021-04-19, 11:31Hala widowiskowo-sportowa w Świeciu jest gotowa, aby rozpocząć w niej masowe szczepienia. Będzie to jedyny taki obiekt w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć!
2021-04-16, 07:53Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. Proponuje między innymi ćwiczenia oddechowe… Czytaj dalej »
Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji
2021-04-15, 19:54Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Broniewskiego. Detektyw Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590