Koronawirus w Chełmnie. Zakażone 3 osoby mające kontakt z pracownikiem klasztoru
Koronawirusa potwierdzono u trzech osób, które miały kontakt z zakażonym świeckim pracownikiem klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie - poinformował w piątek rzecznik wojewody Adrian Mól.
Wcześniej stwierdzono, że na COVID-19 chorych jest 48 osób z klasztoru i prowadzonego przez zakonnice domu pomocy społecznej.
Wśród nich są 42 siostry zakonne, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze oraz czterech pracowników DPS-u. To właśnie ze znajdującym się w tym gronie pracownikiem klasztoru kontakt miały osoby, u których obecnie stwierdzono koronawirusa.
W DPS-ie prowadzonym przez zgromadzenie św. Wincentego a Paulo przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jednak u nikogo z podopiecznych nie stwierdzono koronawirusa.
Pierwszą osobą, u której tydzień temu potwierdzono koronawirusa, była zakonnica z chełmińskiego klasztoru, pracująca w Nowym Szpitalu w Świeciu. Po tym przebadano wszystkie osoby związane z klasztorem i DPS-em, a także osoby mające z nimi kontakt. Łącznie próbki do badań pobrano od ponad 300 osób.
Po niedzieli powtórnie mają zostać przebadani wszyscy pensjonariusze DPS-u, gdyż wyniki części z nich były niejednoznaczne.
Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, pełniącego funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przewieziono 16 sióstr, a w izolatorium w Ciechocinku umieszczono 32 osoby – 27 sióstr i 5 osób świeckich.
Zobacz także
Nowy rok szkolny pod znakiem pandemii. Czy w szkołach jest bezpiecznie?
2020-08-31, 18:06Ponad 270 tysięcy uczniów rozpocznie we wtorek (01.09) nowy rok szkolny w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Puste sanatorium jest dezynfekowane. Łącznie zachorowały 33 osoby
2020-08-31, 16:54Druga tura badań laboratoryjnych wykazała zakażenie koronawirusem u kolejnych osób z sanatorium w Ciechocinku. Łącznie Covid-19 wykryto u 33 z 301 przebadanych osób. Po dezynfekcji obiekt wróci do normalnego funkcjonowania i przyjmowane… Czytaj dalej »
Bydgoska podstawówka zawiesza zajęcia. Jeden z pracowników z koronawirusem
2020-08-31, 15:20Koronawirusa stwierdzono o jednego z pracowników Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Czartoryskiego w Bydgoszczy. Zajęcia są zawieszone. Czytaj dalej »
Na początku strażnicy pouczą i wręczą maseczki. Później będą mandaty
2020-08-30, 21:40Bydgoscy strażnicy miejscy patrolując teren korzystając z pojazdów komunikacji publicznej, kontrolują przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów. Od tego weekendu tych „maseczkowych' patroli jest więcej. Czytaj dalej »
Finał konkursów na wieńce i stoiska promocyjne. Dożynki w czasie epidemii
2020-08-30, 10:56Wojewódzkie dożynki odbęda się w niedzielę (30 sierpnia) w Tucholi. Ich gospodarzami są marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewską oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej biskup Ryszard Kasyna… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590