W Toruniu co trzecia latarnia będzie wyłączona! To ratowanie miejskiej kasy!
Toruń szuka oszczędności. 5 maja wyłączy iluminacje mostów i świątyń oraz oświetlenie części ulic.
Budżet miasta ma zaoszczędzić dzięki temu miesięcznie około 200 tys zł - wyjaśnia prezydent Michał Zaleski.
– Na prawie wszystkich ulicach miasta ograniczamy oświetlenie polegające na wyłączeniu co trzeciej lampy. Będzie pakiet ulic, dokładnie 18, parki i jedna droga rowerowa. Są ulice na których całkowicie wyłączymy, ale tam nie ma budynków mieszkalnych, albo jeden, dwa budynki. Wyłączenia nie będą obejmować przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Mury z panoramy Starego Miasta pozostaną oświetlone oraz plac Podominikański – powiedział Michał Zaleski, prezydent Torunia.
O podobne rozwiązania wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz także
Wesprzyj restauracje i zamów jedzenie czyli akcja „zamawiamy gastro”
2020-12-15, 22:32Bydgoszczanie mogą wesprzeć restauratorów. W związku z jesienną falą koronawirusa i trwającym kolejnym gastronomicznym zamknięciem lokale walczą o przetrwanie. Czytaj dalej »
Dlaczego nasz region w czołówce? „To nie znaczy, że chorych u nas najwięcej"
2020-12-15, 15:32- Nasze społeczeństwo w regionie nie unika testowania, co niestety jest problemem ogólnopolskim - tak wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia komentuje dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant do spraw chorób zakaźnych. Czytaj dalej »
Szpital tymczasowy w Ciechocinku gotowy. Na razie nie przyjmuje pacjentów
2020-12-15, 13:34Szpital tymczasowy w Ciechocinku, w ciągu kilku dni może przyjąć od razu 60 pacjentów, a potem jeszcze zwiększać swoje możliwości. Prace trwały 38 dni. Czytaj dalej »
Uczniowie na próbnym egzaminie w szkole w czasie pandemii? Tak miało być w Bydgoszczy
2020-12-12, 08:02Rodzice jednej z bydgoskich podstawówek alarmują, że w szkole zorganizowano próbny egzamin ósmoklasisty. Dzieci miały przyjść do szkoły i napisać test. Czytaj dalej »
Pacjenci z Grudziądza odcięci od świata, ale przyjmują świąteczne paczki!
2020-12-11, 07:55Grudziądzki szpital przygotowuje się do okresu świat Bożego Narodzenia. Nie oznacza to, że jest zhoda na odwiedziny chorych z życzeniami. Trudny czas choroby i samotności można im jednak osłodzić prezentami. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590