Czekasz na egzamin na prawo jazdy? Od maja znowu można je zdawać
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w regionie wznawiają egzaminy na prawo jazdy, ale nie na wszystkie kategorie od razu. Ma być to robione sukcesywnie i z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
W Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku na egzaminy będzie można zapisywać się od poniedziałku (4 maja). - Pierwszeństwo będą miały osoby, które wcześniej były zapisane, dokonały opłat, ale z powodu epidemii nie mogły przystąpić do egzaminu - informują w ośrodkach.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy informuje, że zapisy prowadzone są wyłącznie drogą telefoniczną lub online w systemie infoCar. Od 11 maja rozpoczynają się tu egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz egzaminy praktyczne na kat. C, CE, D, T, BE, od 18 maja br. - praktyczne na kat. A , a 25 maja - praktyczne na kat. B.
- Zarówno zdający, jak i egzaminatorzy będą musieli być wyposażeni w maseczki i rękawiczki. Przed wejściem do samochodu i po każdym egzaminie będzie dezynfekcja. Na egzaminie praktycznym będzie frekwencja o połowę mniejsza, niż dotąd - zapowiada szef bydgoskiego WORD-u.
Więcej w materiale dźwiękowym Agnieszki Marszał.
Zobacz także
Czy koronawirus pokrzyżuje nam wakacyjne plany?
2020-02-25, 08:21Zamknięte szkoły i uczelnie wyższe, odwołane imprezy kulturalne oraz sportowe, a także msze i nabożeństwa, ograniczony wstęp na tydzień mody - tak Włosi zabezpieczają się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Czytaj dalej »
Chora przywieziona z Grudziądza już po badaniach. Szpital zakaźny: To nie koronawirus
2020-02-18, 09:45Nie stwierdzono koronawirusa u kobiety, która trafiła z takim podejrzeniem do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pozostaje pod obserwacją sanepidu. Czytaj dalej »
W kombinezonach i goglach załoga karetki przewiozła pacjentkę do Bydgoszczy
2020-02-18, 06:30Do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy przewieziono z jednej z grudziądzkich przychodni pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa. Czytaj dalej »
Chińczycy „zamknięci" w bydgoskim internacie na dwa tygodnie. Sanepid jest ostrożny
2020-02-12, 12:13Incydent antywirusowej ostrożności w internacie przy Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, dwoje lokatorów, którzy wrócili z Chin miało zostać zamkniętych w pokoju na dwa tygodnie - w celu… Czytaj dalej »
Kujawsko - pomorskie gotowe wesprzeć Chińczyków w walce z koronawirusem.
2020-02-05, 12:10Nasze województwo oferuje pomoc chińskiej prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, czyli nasz region partnerski. Chodzi o wsparcie materialne, np. zakup masek, sprzętu medycznego, itp. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590