W lasach sucho, łatwo o pożar. Leśnicy apelują o rozwagę
Mamy pierwszy weekend po zniesieniu zakazu wstępu do lasu. Leśnicy zapraszają do korzystania z uroków natury, jednocześnie - w związku z suszą - apelują o rozwagę.
- Wszyscy cieszymy się z możliwości korzystania z lasów, ale i z coraz cieplejszej i pięknej pogody. Pamiętajmy jednak o zagrożeniu pożarowym, notujemy trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasu, a wilgotność ściółki spadła nawet poniżej 10 proc. To wilgotność kartki papieru. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna. W przypadku pożaru będzie się on bardzo szybko rozprzestrzeniał i powstaną bardzo duże szkody, przede wszystkim przyrodnicze. Bądźmy odpowiedzialni - podkreśla Honorata Galczewska rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
Od początku roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu doszło do 50 pożarów. Leśnicy przypominają, że w lesie oraz w odległości 100 m od lasu nie wolno palić ognisk ani papierosów. Proszą też, by nie zastawiać dróg pożarowych.
Zobacz także
COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Śledztwo pod nadzorem władz prokuratury w Gdańsku
2022-03-31, 18:00Śledztwo w sprawie zakażeń koronawirusem w Szpitalu Miejskim w Toruniu znalazło się pod nadzorem zastępcy Prokuratora Regionalnego w Gdańsku. Przypomnijmy, sąd uwzględnił zażalenie rodzin zmarłych pacjentów i polecił śledczym… Czytaj dalej »
Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Sprawa wraca do gdańskiej prokuratury
2022-03-11, 16:00Jak ustaliło Polskie Radio PIK, Sąd Okręgowy w Toruniu uwzględnił zażalenie rodzin, które nie zgodziły się z umorzeniem postępowania. Prawie dwa lata temu toruńska lecznica była jednym z największych ognisk zakażeń w regionie… Czytaj dalej »
Tu trafią dzieci z powikłaniami po COVID-19. Nowe Centrum w szpitalu dziecięcym
2022-02-24, 08:40Centrum diagnostyki postcovidowej dla najmłodszych pacjentów powstanie na terenie szpitala dziecięcego w Bydgoszczy. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji nowego budynku. Czytaj dalej »
Szpital wojewódzki we Włocławku walczy z COVID-19. Co z pacjentami?
2022-02-21, 19:00Po weekendzie miały ruszyć obydwa oddziały internistyczne włocławskiego szpitala. Dyrektor do spraw medycznych, dr Iliya Iliev przyznaje, że w pełni obietnicy tej nie udało się dotrzymać. Czytaj dalej »
Psychoterapeuci bezpłatnie wysłuchają niepełnosprawnych
2022-02-19, 17:00Toruńska Fundacja Studio M6 ma propozycję dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności, które z powodu pandemii traciły szansę na udział w zajęciach, ćwiczeniach, co spowodowało pogorszenie się ich stanu psychicznego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590