W lasach sucho, łatwo o pożar. Leśnicy apelują o rozwagę
Mamy pierwszy weekend po zniesieniu zakazu wstępu do lasu. Leśnicy zapraszają do korzystania z uroków natury, jednocześnie - w związku z suszą - apelują o rozwagę.
- Wszyscy cieszymy się z możliwości korzystania z lasów, ale i z coraz cieplejszej i pięknej pogody. Pamiętajmy jednak o zagrożeniu pożarowym, notujemy trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego lasu, a wilgotność ściółki spadła nawet poniżej 10 proc. To wilgotność kartki papieru. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna. W przypadku pożaru będzie się on bardzo szybko rozprzestrzeniał i powstaną bardzo duże szkody, przede wszystkim przyrodnicze. Bądźmy odpowiedzialni - podkreśla Honorata Galczewska rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
Od początku roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu doszło do 50 pożarów. Leśnicy przypominają, że w lesie oraz w odległości 100 m od lasu nie wolno palić ognisk ani papierosów. Proszą też, by nie zastawiać dróg pożarowych.
Zobacz także
Kolejne trzy osoby zakażone z regionu! Wojewoda: Zostańcie w domach!
2020-03-20, 16:38Dwóch mężczyzn w sile wieku, którzy wrócili z zagranicy i jeden starszy mężczyzna to trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski: Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie toruńskim
2020-03-20, 16:0356-letni mężczyzna z powiatu toruńskiego to pierwszy zakażony koronawirusem w powiecie toruńskim - przekazał na konferencji prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Pakiet antykryzysowy dla bydgoskich przedsiębiorców gotowy. Kto dostanie wsparcie?
2020-03-20, 14:30W związku z epidemią koronawirusa, prezydent Rafał Bruski przedstawił w piątek (20 marca) bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Pakiet ma na celu ograniczenie skutków sytuacji kryzysowej w jakiej znaleźli się bydgoscy prze… Czytaj dalej »
Będą kary za opuszczanie miejsc izolacji w czasie kwarantanny. Sporo tych ucieczek...
2020-03-20, 13:33- 20 przypadków niestosowania się do kwarantanny odnotowali policjanci w województwie kujawsko-pomorskim - powiedziała radiu PiK rzecznik komendanta wojewódzkiego Monika Chlebicz. Prowadzone są też postępowania o wykroczenie dotyczące… Czytaj dalej »
Misjonarze z bydgoskiej Bazyliki taką mają misję: stoją przy garach i gotują biednym!
2020-03-20, 12:24Grupa około dziesięciu księży, z proboszczem Bazyliki Mniejszej p.w. św. Wincentego a Paulo na czele, czas izolacji wykorzystuje co do sekundy. Kapłani zakasali rękawy i przygotowują obiady dla podopiecznych Stowarzyszenia Miłosi… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590