Dziewięć osób z personelu medycznego, zakażonych koronawirusem w Grudziądzu
W szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu koronawirusem zaraziło się dziewięć osób z personelu medycznego - poinformowała w środę rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. Dodała, że wyniki reszty próbek pobranych wśród personelu są ujemne.
Wśród zakażonych osób są: jeden lekarz, cztery pielęgniarki, dwóch pielęgniarzy, opiekun medyczny oraz pracownik gospodarczy - podkreśliła Hirsch-Lewandowska. Dodała, że w tym momencie nie wpływa to na bieżące funkcjonowanie szpitala, gdyż zostały wykonane pewne przesunięcia personelu, które umożliwiają normalną opiekę nad chorymi.
Pytana o to, jakie są wyniki próbek pobranych od pozostałych osób z personelu, rzecznik prasowa wskazała, że ujemne. - Te osoby są jeszcze formalnie na kwarantannie, ale wyniki wskazały, że nie są zakażone i teraz od decyzji sanepidu zależy, kiedy będą mogły wrócić do pracy. 24 kwietnia będziemy musieli pobrać wynik od jeszcze kilku osób, ale dopiero tego dnia, gdyż musi minąć odpowiednia liczna dni od kontaktu z osobami zakażonymi - podkreśliła Hirsch-Lewandowska.
Szpital jednoimienny zakaźny w Grudziądzu dysponuje 1100 łóżkami. Obecnie hospitalizowane są w nim w związku z koronawirusem 103 osoby. U 44 z nich potwierdzono COVID-19. 17 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora. Dotychczas w woj. kujawsko-pomorskim na COVID-19 zmarło 17 osób.
Zobacz także
Zamiast dziesięciu osobnych wymazów, jeden zmieszany. Testów będzie więcej?
2020-04-27, 13:17Jest pomysł jak zwiększyć liczbę testów na obecność koronawirusa w regionie! Marszałek województwa zwrócił się do sanepidu o opinię i zgodę na pobieranie próbek na Covid-19 w tak zwanym systemie niemieckim. Czytaj dalej »
Zakażona dyrektorka szpitala: „Dodatni wynik był dla mnie wielkim szokiem”
2020-04-27, 12:30Jak wygląda życie codzienne z koronawirusem - opowiada Polskiemu Radiu PiK Wanda Korzycka-Wilińska, szefowa bydgoskiego szpitala im. Biziela. Czytaj dalej »
Kwarantanna w zgromadzeniu w Chełmnie. Klasztor został zamknięty
2020-04-27, 11:55Koronawirusa wykryto u jednej z zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo w Chełmnie. Czytaj dalej »
Pobiorą 140 próbek w godzinę! Nowoczesne laboratorium przy szpitalu zakaźnym
2020-04-27, 07:55Kontener do szybkiej diagnostyki osób potencjalnie zakażonych koronawirusem przekazuje dziś szpitalowi zakaźnemu w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych. Czytaj dalej »
Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590