Oddają swoje mieszkania dla służb medycznych. Nie chcą za to pieniędzy
Wielu mieszkańców regionu rezygnuje z wynajmowania mieszkań i odstępuje je medykom na czas walki z epidemią.
Propozycje pojawiają się w Internecie - na portalach społecznościowych lub są bezpośrednio kierowane do placówek medycznych z naszego województwa.
- To jeden ze sposobów wsparcia służby zdrowia w trudnym czasie - mówi bydgoszczanka Maja Sieja. Wraz z partnerem odstąpiła medykom mieszkanie przy szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy. - Ze względu na to, że jest bardzo blisko pomyśleliśmy, że może nie tylko służyć jako miejsce noclegowe dla służb medycznych, ale też jako miejsce do odpoczynki dla nich, gdzie mogą coś zjeść czy wziąć prysznic – opowiada. - Skontaktowaliśmy się z dyrektor szpitala, pomysł się bardzo spodobał. Pani dyrektor powiedziała, że rzeczywiście jest duży problem z lekarzami, którzy nie chcą wracać do swoich domów i taka oferta będzie dla nich ogromną pomocą.
Wśród propozycji mieszkańców regionu, zamieszczonych w Internecie, jest też m.in. wynajęcie dużej przyczepy campingowej za symboliczną złotówkę.
Zobacz także
17 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie?
2020-04-05, 18:1917 kolejnych osób jest zakażonych koronawirusem w regionie - informuje Urząd Wojewódzki. Czytaj dalej »
Pierwsze izolatorium w regionie. Przyjęło 22 osoby z koronawirusem
2020-04-05, 17:10Pierwsze w Kujawsko-Pomorskiem izolatorium działa w sanatorium „Orion' w Ciechocinku. Trafiają tam osoby chore, które przechodzą COVID-19 w sposób łagodny. Czytaj dalej »
112 osób w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu, 35 z nich ma koronawirusa
2020-04-05, 16:31- W szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowane są 112 osoby w związku z koronawirusem; 35 z nich jest zakażonych - poinformowała w niedzielę rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. Dodała, że 18 pacjentów z toruńskiego… Czytaj dalej »
Misterium w Dolinie Śmierci odwołane, ale można je obejrzeć na Facebooku
2020-04-05, 14:58To miało być jubileuszowe, 20. Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Z wiadomych powodów nie odbędzie się na żywo. Ale będzie je można obejrzeć w Internecie. Czytaj dalej »
W szpitalu im. Biziela wstrzymano wypisy. Trzy kolejne osoby z koronawirusem
2020-04-05, 12:39Kolejne trzy osoby z personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem. To zatrudnieni w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej - poinformowała w niedzielę… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590