Oddają swoje mieszkania dla służb medycznych. Nie chcą za to pieniędzy
Wielu mieszkańców regionu rezygnuje z wynajmowania mieszkań i odstępuje je medykom na czas walki z epidemią.
Propozycje pojawiają się w Internecie - na portalach społecznościowych lub są bezpośrednio kierowane do placówek medycznych z naszego województwa.
- To jeden ze sposobów wsparcia służby zdrowia w trudnym czasie - mówi bydgoszczanka Maja Sieja. Wraz z partnerem odstąpiła medykom mieszkanie przy szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy. - Ze względu na to, że jest bardzo blisko pomyśleliśmy, że może nie tylko służyć jako miejsce noclegowe dla służb medycznych, ale też jako miejsce do odpoczynki dla nich, gdzie mogą coś zjeść czy wziąć prysznic – opowiada. - Skontaktowaliśmy się z dyrektor szpitala, pomysł się bardzo spodobał. Pani dyrektor powiedziała, że rzeczywiście jest duży problem z lekarzami, którzy nie chcą wracać do swoich domów i taka oferta będzie dla nich ogromną pomocą.
Wśród propozycji mieszkańców regionu, zamieszczonych w Internecie, jest też m.in. wynajęcie dużej przyczepy campingowej za symboliczną złotówkę.
Zobacz także
Region: 190 hospitalizowanych w związku z koronawirusem; 290 zakażonych
2020-04-10, 18:59W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 190 osób w związku z koronawirusem. Dotychczas w regionie potwierdzono 290 przypadków zakażenia - poinformował w piątek rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: planujemy wynajęcie podmiotu do testów na obecność koronawirusa
2020-04-10, 18:22Problemy zdrowotne personelu - były przyczyną wstrzymania prac Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy, badającego testy na obecność koronawirusa w regionie. Informacje przekazał na konferencji prezydent Michał Zaleski. Miasto od kilku… Czytaj dalej »
Siódma osoba zmarła na COVID-19 w Kujawsko-Pomorskiem
2020-04-10, 18:08Ministerstwo Zdrowia w piątek południu poinformowało o zgonie na COVID-19 69-letniej kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego. Pacjentka zmarła już 30 marca, ale wówczas zakwalifikowano, że śmierć nastąpiła z innej przyczyny… Czytaj dalej »
Region: 18 osób chorych na COVID-19 w stanie ciężkim
2020-04-10, 16:5618 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim - poinformował w piątek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Do tej pory zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w regionie… Czytaj dalej »
„Nie jadamy nietoperzy na śniadanie” - oświadczenie personelu Szpitala Miejskiego w Toruniu
2020-04-10, 16:16„Nie ma naszej zgody na podważanie dobrego imienia szpitala, które było budowane przez wiele lat” - tak w specjalnym oświadczeniu do mediów napisał personel Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. W placówce zamknięto… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590