Radni z Unisławia zrzekli się swoich diet. Na pomoc potrzebującym i walkę z koronawirusem
Decyzję o zrzeczeniu się diet radni gminy Unisław podjęli jednogłośnie. Z kolei burmistrz i jego zastępca część swojego wynagrodzenia przekazali na pomoc w walce z koronawirusem.
- Kierowaliśmy się sercem. To był prosty gest, który miał rozpocząć budowanie planu pomocy dla tych, którzy z dnia na dzień zostali bez środków do życia - tłumaczy przewodniczący rady gminy Unisław Jarosław Szczeciak. - To też gest solidarności z tymi, którzy zostali odcięci od możliwości zarabiania pieniędzy. Chciałbym, by był to taki promyk słońca, który spowoduje, że inne samorządy czy inne jednostki będą podejmowały podobne decyzje.
- Jeżeli mamy pomagać i oszczędzać, to musimy zacząć od siebie – zgadza się wójt gminy Jakub Danielewicz, który część swojego wynagrodzenia wraz ze swoim zastępcą przekazali do chełmińskiego szpitala.
Diety nie będą wypłacane do odwołania.
Zobacz także
Respirator, ambulans i środki ochrony dla szpitali. Pomoc od Lasów Państwowych
2020-03-31, 14:422 miliony złotych przeznaczą Lasy Państwowe na walkę z epidemią koronawirusa. Duża część ogólnopolskiej kwoty - bo 370 tysięcy - to pieniądze od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Czytaj dalej »
Apteka to nie drogeria, ani przychodnia! Nie chodź tam, jeśli nie musisz
2020-03-31, 13:18Kujawsko-pomorscy aptekarze apelują do pacjentów: „Nie przychodźcie bez powodu do apteki'. Da wielu osób w związku z zamknięciem przychodni i sklepów, farmaceuci stali się lekarzami pierwszego kontaktu a apteki drogeriami. Czytaj dalej »
15 bydgoskich strażaków w kwarantannie. Jeden z nich miał styczność z zakażonym
2020-03-31, 10:41Grupa strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy odbywa kwarantannę. We wtorek jednostka będzie dezynfekowana, a od środy zacznie znów normalnie działać. Czytaj dalej »
Prezes Drobeksu: Epidemia to dla nas nic nowego. Jest ciężko, ale działamy
2020-03-31, 10:05- Naszą naczelną ideą jest, by było zachowane bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i by utrzymać produkcję. Na razie to się udaje - mówił Czesław Friszke, prezes Drobeksu w rozmowie z Polskim Radiem PiK. Czytaj dalej »
Najwięcej osób objętych kwarantanną w powiatach świeckim, toruńskim i włocławskim
2020-03-31, 08:02Najwięcej osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim mieszka w powiatach świeckim, toruńskim (z uwzględnieniem Torunia) oraz włocławskim — poinformował rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590