Zgłaszają do prokuratury zarażenie koronawirusem w szpitalu w Toruniu
Do toruńskiej prokuratury wpływają pierwsze zgłoszenia od rodzin pacjentów Szpitala Miejskiego, w lecznicy stwierdzono zakażenia koronawirusem - ustaliło Polskie Radio PiK.
Informacje potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.
– To osoby, które twierdzą, że mogło na ich szkodę zostać popełnione przestępstwo w związku z pobytem ich bliskich w tym szpitalu – powiedział Andrzej Kukawski.
Do prokuratury miał zgłosić się między innymi syn hospitalizowanej pacjentki, a druga osoba po publikacjach medialnych.
Na wniosek śledczych Sanepid miał sprawdzić, czy w placówce wdrożono odpowiednie procedury sanitarne. W tej chwili jest to niemożliwe.
– Z uwagi na bieżące obciążenie pracowników toruńskiego Sanepidu wieloma działaniami związanymi z panującą epidemią. Natomiast taka kontrola mogłaby być przeprowadzona w okresie późniejszym, kiedy to zagrożenie zostanie zmniejszone – dodał Andrzej Kukawski.
Śledczy sprawdzą czy w miejskiej lecznicy nie narażono życia i zdrowia pacjentów oraz personelu. Śledczy rozpoczęli czynności w tym kierunku po liście jednego z lekarzy szpitala, który opublikował ONET.
W szpitalu zamknięto oddział hematologii, a także urologii ogólnej i onkologicznej. Koronawirusa wykryto u 34 pracowników i 17 pacjentów.
Zobacz także
Nauczyciel z Włocławka pilnie potrzebuje osocza od dawcy z grupą ABRh-
2020-10-31, 18:31Nauczyciel z włocławskiego liceum potrzebuje osocza ozdrowieńców. Ireneusz Wrzecionkowski - anglista z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku w połowie października zachorował na Covid-19. Jego stan jest… Czytaj dalej »
Koronawirus: raport z 31 października - 21897 zakażeń, region:1461
2020-10-31, 11:33Koronawirus nadal sieje spustoszenie. Według sobotnich (31.10.) statystyk Ministerstwa Zdrowia, minionej doby zmarło z jego powodu 280 osób, 9 z kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Terytorialsi powoływani do wsparcia służb medycznych
2020-10-30, 14:12Wszystkie ręce na pokład w Kujawsko-Pomorskiej 8. Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze otrzymali powołanie w trybie natychmiastowym. Jak poinformował płk. Krzysztof Stańczyk, chodzi głównie o wsparcie służb medyczny… Czytaj dalej »
Gastro Stypa na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest branży gastronomicznej.
2020-10-29, 20:49Otwarcia restauracji i barów domagali się przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy w czwartek protestowali na Starym Rynku w Bydgoszczy. Protest miał formę happeningu - symbolicznej stypy z pustymi talerzami z nazwami lokali. Czytaj dalej »
Dodatek zagrożeniowy dla wszystkich i dodatkowy personel - żadania pracowników DPS w Toruniu
2020-10-29, 19:54Podwyżek wynagrodzenia dla całej załogi, a nie tylko dla osób narażonych na bezpośredni kontakt z koronawirusem, żądają pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. W placówce brakuje też rąk do pracy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590